Górskie bieganie w Bielawie: II Półmaraton Kalenica już w niedzielę

Przed nami ósme już zawody z cyklu Runner's World SuperBieg - tym razem nasza karawana zatrzyma się w dolnośląskiej Bielawie, gdzie będziecie mogli pobiec w półmaratonie lub na nietypowym dystansie 12 kilometrów. Kto chce się porządnie zmęczyć, ale i zachwycić pięknem Gór Sowich, powinien pobiec razem z nami!

Organizatorzy cyklu Runner's World Super Bieg mieli krótką przerwę, ale już za kilka dni wracamy na górskie biegowe ścieżki. Po czerwcowym IV Półmaratonie Sowiogórskim nadchodzi czas na Bielawę, czyli kolejną okazję do biegania w Górach Sowich.

Wakacje, góry, woda – te trzy słowa są kluczem do tego lipcowego weekendu i miejsca, w którym odbędzie się kolejna edycja RWSB.

Start i meta, jak zwykle, na terenie kompleksu wypoczynkowego „Sudety” w Bielawie, a potem już prosto w góry – i to nie byle jakie, bo właśnie od jednego z najwyższych szczytów w okolicy, Kalenicy, bieg wziął swoją nazwę.

Jeśli biegaliście w Półmaratonie Sowiogórskim i Ludwikowicach Kłodzkich to oczywiście zaliczyliście fantastyczne zawody na pięknej trasie, ale bieg w Bielawie pokaże Wam na pewno inną, trudną, ale nie mniej atrakcyjną twarz Gór Sowich.

Startujemy w niedzielę 23 lipca o 11:00 z OW „Sudety”. To już sprawdzony biegowy schemat – na każdym biegu RWSB mamy do wyboru półmaraton i bieg na 10 km, który akurat w przypadku Bielawy ewoluował w stronę dystansu nieco dłuższego – stąd możemy już mówić o Bielawskiej Dwunastce, bo właśnie tyle będzie mierzyła trasa krótszego z dwóch przygotowanych biegów.

Jednak zasada RWSB pozostaje niezmienna – mamy dwa biegi i dwa dystanse do wyboru, tak aby każdy górski biegacz znalazł coś dla siebie.

Trasa biegu wyprowadza bezpośrednio w masyw Kalenicy i zatacza sporą pętlę na terenie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. To również znak rozpoznawczy biegów cyklu RWSB – zawsze biegamy na jednej dużej pętli – i na dłuższym i na krótszym dystansie.

Pamiętajmy - mimo tego, że Kalenica Półmaraton pisze własną biegową historię Bielawy i Gór Sowich, to jest również jednym z biegów cyklu Runner's World Super Bieg, a rywalizacja w klasyfikacji generalnej minęła już półmetek. Zbieranie punktów i wysokich lokat we wszystkich kategoriach wiekowych wciąż trwa i na pewno będzie procentować, a być może zdecyduje o wygranej lub klęsce, ale na to musimy poczekać do biegowego finału na Stogu Izerskim w Świeradowie-Zdroju. To dopiero w październiku, a w samym środku wakacji czas na Bielawę i II Kalenica Półmaraton.

Na biegu – jak zwykle – pakiety startowe z kolejnym upominkiem za kolejny start, medal i dyplom dla każdego, koszulka dla debiutantów w cyklu, na trasie i na mecie punkty odżywcze, ciepły posiłek, klasyfikacja open, w kategoriach wiekowych i drużynowych. Posiadacze numerów startowych z biegów RWSB, które już się odbyły, przypinają je do koszulek przed startem. Debiutanci zapłacą za numer 10 zł i niech nie zapomną zabrać go na kolejne zawody.

Informacje i zapisy na stronie superbieg.pl. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia i opłaty online do soboty – potem za start można będzie zapłacić w biurze zawodów przy ul. Wysokiej, kompleks sportowy „Sudety”. Biuro czynne będzie już w sobotę od godz. 17 do 20 (zaraz po zakończeniu Bike Maratonu, który gości w Bielawie w sobotę). W dniu biegu do biura zapraszamy od odz. 8.

RWSB

Zobacz również:
REKLAMA
}