III Nocna Dycha w Brzegu: zapisy już otwarte!

Amatorzy biegania po zmroku 14 kwietnia będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas III Nocnej Dychy w Brzegu. Zapisy do tych wysoko ocenianych przez biegaczy zawodów już się rozpoczęły.

III Nocna Dycha w Brzegu

Po sukcesie pierwszej edycji Nocnej Dychy w Brzegu, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii biegów od 201–1000 uczestników i znalazła się w najlepszej dziesiątce biegów w Polsce w sezonie 2015/2016 podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy, druga edycja zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników - w biegu wystartowało i ukończyło go ponad tysiąc uczestników.

Bieg na 10 kilometrów Nocna Dycha w Brzegu, którego organizatorami są LZS Klub Lekkoatletyczny Kotwica Brzeg, gmina Brzeg, 1. Pułk Saperów oraz Zamek Piastów Śląskich, jest imprezą skierowaną do wszystkich miłośników biegania z całej Polski. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej.

Data organizacji Nocnej Dychy w Brzegu, 14 kwietnia 2018 r., także nie jest przypadkowa. Kwiecień jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą wojska inżynieryjne. W związku z tym w biegu utworzona została m.in. kategoria służb mundurowych, którą honorowym patronatem objął dowódca 1 Pułku Saperów. Organizatorom przyświeca także idea promocji miasta w Polsce.

Start i meta zawodów znajdują się przy Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Bieg rozpocznie się o godz. 20.30. Limit czasu określony w regulaminie zawodów wynosi 1 godz. 30 min. Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godz.15.00 i trwać będzie do 19.30. W trakcie imprezy czas zawodnikom i kibicom umilał będzie didżej, a podczas oczekiwana na ogłoszenie wyników planowany jest występ muzyczny. Wręczenie nagród i zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 22.30. Zapisy na stronie www.datasport.pl.

ND

REKLAMA
}