III Nocna Dycha w Brzegu: zapisy już otwarte!

Amatorzy biegania po zmroku 14 kwietnia będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas III Nocnej Dychy w Brzegu. Zapisy do tych wysoko ocenianych przez biegaczy zawodów już się rozpoczęły.

III Nocna Dycha w Brzegu

Po sukcesie pierwszej edycji Nocnej Dychy w Brzegu, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii biegów od 201–1000 uczestników i znalazła się w najlepszej dziesiątce biegów w Polsce w sezonie 2015/2016 podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy, druga edycja zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników - w biegu wystartowało i ukończyło go ponad tysiąc uczestników.

REKLAMA

Bieg na 10 kilometrów Nocna Dycha w Brzegu, którego organizatorami są LZS Klub Lekkoatletyczny Kotwica Brzeg, gmina Brzeg, 1. Pułk Saperów oraz Zamek Piastów Śląskich, jest imprezą skierowaną do wszystkich miłośników biegania z całej Polski. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej.

Data organizacji Nocnej Dychy w Brzegu, 14 kwietnia 2018 r., także nie jest przypadkowa. Kwiecień jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą wojska inżynieryjne. W związku z tym w biegu utworzona została m.in. kategoria służb mundurowych, którą honorowym patronatem objął dowódca 1 Pułku Saperów. Organizatorom przyświeca także idea promocji miasta w Polsce.

Start i meta zawodów znajdują się przy Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Bieg rozpocznie się o godz. 20.30. Limit czasu określony w regulaminie zawodów wynosi 1 godz. 30 min. Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godz.15.00 i trwać będzie do 19.30. W trakcie imprezy czas zawodnikom i kibicom umilał będzie didżej, a podczas oczekiwana na ogłoszenie wyników planowany jest występ muzyczny. Wręczenie nagród i zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 22.30. Zapisy na stronie www.datasport.pl.

ND

Zobacz również:
Wbrew pozorom "piątka" to wymagający dystans, więc tylko dobry plan treningowy, uwzględniający bardzo różne jednostki treningowe, pozwoli Ci potem na trasie osiągnąć tempo na miarę Twoich możliwości. Żeby naprawdę szybko pognać do mety biegu na 5 km, musisz się przygotować do startu, realizując każdy trening bardzo poważnie i z poświęceniem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA