III Parkowe Hercklekoty: Walentynkowy bieg w Parku Śląskim

III Parkowe Hercklekoty to zawody dla zakochanych w bieganiu, choć oczywiście nie tylko. Sportowa impreza przyprawiająca o szybsze bicie serca zorganizowana zostanie 12 lutego w Chorzowie, w Parku Śląskim. Zapisy trwają do 29 stycznia lub do wyczerpania zapasów.

Parkowe Hercklekoty 2017, walentynkowy bieg 2017, bieg w Parku Śląskim, bieg w Chorzowie materiały prasowe
III Parkowe Hercklekoty już 12 lutego w Parku Śląskim w Chorzowie / fot. Łukasz Dyguś (materiały prasowe

W drugą niedzielę lutego, punktualnie o godz. 12:00, w Parku Śląskim w Chorzowie o oryginalne medale powalczą biegacze i miłośnicy Nordic Walking. W ramach III Parkowych Hercklekotów panie i panowie będą mieli do pokonania trasę 6,5 km. Bieg poprowadzi przez mniej znane, urokliwe zakątki jednego z największych parków miejskich w Europie.

Dla stałych bywalców Parku trasa będzie miała z pewnością sentymentalny charakter, część trasy przebiega bowiem śladem dawnej kolejki wąskotorowej. Zawodnicy będą finiszować na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

– Nasza walentynkowa impreza to nie tylko bieg. To sposób na spędzenie mroźnej niedzieli w fantastycznej atmosferze. Serdecznie zapraszamy zakochanych w zimie, w bieganiu, chodzeniu, w sobie. Gwarantujemy świetną zabawę, atrakcyjne nagrody i - jak na Śląsk przystało - prawdziwe hercklekoty. A może kogoś dosięgnie strzała Amora? – mówi Klaudia Kapica z MK team, organizatora zawodów.

Do udziału w Parkowych Hercklekotach zaproszeni są również najmłodsi, którzy będą mieli do pokonania 200, 400 oraz 800 metrów. Na wszystkich uczestników biegu czeka wiele atrakcji i nagród.

III Parkowe Hercklekoty to także okazja do pomocy. Tym razem zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna dla szesnastoletniej Wiktorii Gruszki, która od sześciu lat zmaga się z rzadką chorobą Moya-Moya.

Aby zgłosić swój udział w III Parkowych Hercklekotach, wystarczy wejść na stronę: http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/zapisy/ i wpłacić opłatę startową w wysokości 40 zł. Zapisy trwają do 29 stycznia 2017 roku lub do wyczerpania limitu. Obowiązuje limit 1 000 opłaconych zawodników (łącznie dla biegu głównego i marszu NW).

Lutowa impreza zainauguruje pierwsze Grand Prix MK team. Będzie to seria zawodów organizowanych przez MK team w 2017 roku.

W skład Cyklu wchodzą następujące zawody:

- III Parkowe Hercklekoty 12.02.2017 r., Chorzów
- II Siemianowicki Bieg Świetlików 24.06.2017 r., Siemianowice Śląskie
- III Siemianowickie Nocne Marki 28.10.2017 r., Siemianowice Śląskie
- IV Bieg Mikołajkowy 03.12.2017 r., Chorzów

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz trzeci. Partnerem wydarzenia jest Stadion Śląski.

informacja prasowa

Zobacz również:
REKLAMA
}