III Parkowe Hercklekoty: Walentynkowy bieg w Parku Śląskim

III Parkowe Hercklekoty to zawody dla zakochanych w bieganiu, choć oczywiście nie tylko. Sportowa impreza przyprawiająca o szybsze bicie serca zorganizowana zostanie 12 lutego w Chorzowie, w Parku Śląskim. Zapisy trwają do 29 stycznia lub do wyczerpania zapasów.

Parkowe Hercklekoty 2017, walentynkowy bieg 2017, bieg w Parku Śląskim, bieg w Chorzowie materiały prasowe
III Parkowe Hercklekoty już 12 lutego w Parku Śląskim w Chorzowie / fot. Łukasz Dyguś (materiały prasowe

W drugą niedzielę lutego, punktualnie o godz. 12:00, w Parku Śląskim w Chorzowie o oryginalne medale powalczą biegacze i miłośnicy Nordic Walking. W ramach III Parkowych Hercklekotów panie i panowie będą mieli do pokonania trasę 6,5 km. Bieg poprowadzi przez mniej znane, urokliwe zakątki jednego z największych parków miejskich w Europie.

REKLAMA

Dla stałych bywalców Parku trasa będzie miała z pewnością sentymentalny charakter, część trasy przebiega bowiem śladem dawnej kolejki wąskotorowej. Zawodnicy będą finiszować na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

– Nasza walentynkowa impreza to nie tylko bieg. To sposób na spędzenie mroźnej niedzieli w fantastycznej atmosferze. Serdecznie zapraszamy zakochanych w zimie, w bieganiu, chodzeniu, w sobie. Gwarantujemy świetną zabawę, atrakcyjne nagrody i - jak na Śląsk przystało - prawdziwe hercklekoty. A może kogoś dosięgnie strzała Amora? – mówi Klaudia Kapica z MK team, organizatora zawodów.

Do udziału w Parkowych Hercklekotach zaproszeni są również najmłodsi, którzy będą mieli do pokonania 200, 400 oraz 800 metrów. Na wszystkich uczestników biegu czeka wiele atrakcji i nagród.

III Parkowe Hercklekoty to także okazja do pomocy. Tym razem zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna dla szesnastoletniej Wiktorii Gruszki, która od sześciu lat zmaga się z rzadką chorobą Moya-Moya.

Aby zgłosić swój udział w III Parkowych Hercklekotach, wystarczy wejść na stronę: http://www.mkteamevents.pl/hercklekoty/zapisy/ i wpłacić opłatę startową w wysokości 40 zł. Zapisy trwają do 29 stycznia 2017 roku lub do wyczerpania limitu. Obowiązuje limit 1 000 opłaconych zawodników (łącznie dla biegu głównego i marszu NW).

Lutowa impreza zainauguruje pierwsze Grand Prix MK team. Będzie to seria zawodów organizowanych przez MK team w 2017 roku.

W skład Cyklu wchodzą następujące zawody:

- III Parkowe Hercklekoty 12.02.2017 r., Chorzów
- II Siemianowicki Bieg Świetlików 24.06.2017 r., Siemianowice Śląskie
- III Siemianowickie Nocne Marki 28.10.2017 r., Siemianowice Śląskie
- IV Bieg Mikołajkowy 03.12.2017 r., Chorzów

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz trzeci. Partnerem wydarzenia jest Stadion Śląski.

informacja prasowa

Zobacz również:
Wbrew pozorom "piątka" to wymagający dystans, więc tylko dobry plan treningowy, uwzględniający bardzo różne jednostki treningowe, pozwoli Ci potem na trasie osiągnąć tempo na miarę Twoich możliwości. Żeby naprawdę szybko pognać do mety biegu na 5 km, musisz się przygotować do startu, realizując każdy trening bardzo poważnie i z poświęceniem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA