III Półmaraton Górski Kalenica i I Ultra Sowa już 22 lipca w Bielawie!

Bielawa zaprasza do biegania w Górach Sowich, a organizatorzy cyklu Runner's World Super Bieg zapraszają na kolejny zawody dla amatorów pokonywania szybkim tempem górskich szlaków! W najbliższą niedzielę będą mieli okazję ścigać się w III Półmaratonie Górskim Kalenica, biegu na 12 kilometrów oraz 53-kilometrowej Ultra Sowie.

Runner's World Super Bieg: Półmaraton Górski Kalenica, Ultra Sowa
fot. Runner's World Super Bieg

Malownicze okolice Jeziora Bielawskiego zapewniają nie tylko świetne warunki do wypoczynku, relaksu i chwili wakacyjnego zapomnienia, ale również wspaniałe widoki na Góry Sowie, które wydają się wyrastać wprost z brzegów jeziora. I właśnie w tak pięknym i gościnnym miejscu po raz trzeci odbędzie się Półmaraton Górski Kalenica, któremu tradycyjnie towarzyszyć będzie bieg górski na 12 km, a dodatkowym biegowym wydarzeniem będzie Ultra Sowa na dystansie 53 km. Wakacje w pełni, lato w pełni - mamy więc świetną okazję, aby w swoich urlopowych i wakacyjnych planach zahaczyć o sowiogórskie ścieżki i skorzystać z kuszącego połączenia gór i wody.

Tak naprawdę to jedynie część atrakcji sportowego weekendu w Bielawie, bo dzień wcześniej okolice jeziora i górskie szlaki opanują zawodnicy i zawodniczki ścigający się w Bike Maratonie - największym w Polsce cyklu maratonów MTB.

Runner's World Super Bieg: Półmaraton Górski Kalenica, Ultra Sowa
fot. Runner's World Super Bieg

Górskie bieganie w Bielawie to oczywiście również część większej biegowej całości i kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Za nami już III Półmaraton Górski Polanica -Zdrój oraz III Interferie Run, przed nami - zawody w Bielawie, a potem jeszcze IV Półmaraton Wiślański, II Półmaraton Górski Wałbrzych i V 4F Świeradów Run. Ta biegowa seria towarzyszy nam już trzeci sezon.

Jak zwykle podczas biegów cyklu RWSB organizatorzy oferują uczestnikom dwa dystanse do wyboru - półmaraton i "dychę", choć w Bielawie ten krótszy dystans będzie ciut dłuższy - biegaczy czekają zawody na 12 km. Na obu dystansach prowadzona jest klasyfikacja generalna - finał w październiku podczas 4F Świeradów Run.

Biegi zaliczane do cyklu RWSB startują w niedzielę 22 lipca o godz. 11 znad Jeziora Bielawskiego, przy OWW Sudety na ul. Wysokiej w Bielawie. Zgłaszać się można cały czas przez stronę superbieg.pl.

Runner's World Super Bieg: Półmaraton Górski Kalenica, Ultra Sowa
fot. Runner's World Super Bieg

Biuro zawodów będzie działać już w piątek, w trakcie Bike Maratonu, w godz. 17-20 oraz w dniu startu już od godz. 7, jednak pierwszeństwo w biurze o tej porze będą mieli startujący w Ultra Sowie, którzy wyruszą na trasę punktualnie o godz. 9. Po tej godzinie biuro zawodów będzie do dyspozycji biegaczy, którzy rywalizować będą w półmaratonie i biegu na 12 km.

Ultra Sowa jest biegiem dodatkowym, a lista startowa na ten dystans jest już zamknięta. Nie wlicza się ona również do klasyfikacji generalnej cyklu RWSB. 53 km trasy przez Góry Sowie da "góralom" okazję do przemierzenia najciekawszych, najpiękniejszych i oczywiście najwyższych partii tego grzbietu, a na szczycie Wielkiej Sowy zawodnicy zameldują się dwukrotnie. Limit czasu na pokonanie tego ultramaratonu to 8 godzin.

Więcej informacji tradycyjnie na stronie superbieg.pl

RWSB

Zobacz również:
REKLAMA
}