IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze: wesoło i patriotycznie!

Już po raz czwarty Narodowe Święto Niepodległości zostanie w Jelenie Górze uczczone na biegowo. 11 listopada tłum biegaczy przemierzy ulice miasta, rywalizując na dystansach 5 i 10 km. O popularności tych zawodów niech świadczy fakt, że pakiety startowe rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Listopadowe bieganie podczas Dnia Niepodległości to doskonała okazja aby pokazać, że sport idealnie pasuje do celebrowania takich okazji, a bieganie w szczególności. Podniosła atmosfera oraz ulice i domy przystrojone w narodowe barwy idealnie się komponują z radosnym tłumem biegaczy, którzy również nie zapominają o biało-czerwonych dodatkach do sportowej garderoby, a w biegnącym tłumie często powiewają flagi i na wietrze unoszą się białe i czerwone balony.

Tak było do tej pory zawsze i tak właśnie wygląda jeleniogórski Bieg Niepodległości, będący już po prostu oficjalnym elementem miejskich uroczystości. O popularności tego biegu niech świadczy fakt, że miejsca na liście startowej rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a organizatorzy znów musieli zwiększać limit zapisywanych osób.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

To też swojego rodzaju symboliczne zakończenie biegowego sezonu, a wielu zawodników, którzy pobiegną 11.11 w Jeleniej Górze przez ostatnie miesiące ścigało się w biegowym cyklu Runner's World Super Bieg. Bieg Niepodległości to, dla organizatorów, ale pewnie też zawodników, swoista wisienka na torcie i pożegnanie z sezonem 2017, bo RWSB wróci przecież wiosną 2018.

Zobacz, jak wyglądał Jeleniogórski Bieg Niepodległości przed rokiem:

 

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Tradycyjnie mamy na Biegu Niepodległości dwa dystanse: bieg główny i atestowane 10 km oraz 5 km, czyli kolejny Memoriał Piotra Schmidla - pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata sportu, gór i biegania.

Start "dychy" na Placu Ratuszowym, start "piątki" z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK). Oba biegi startują o godzinie 11. 11.11.2017, godz. 11:00 - tego nie można przegapić! Meta oczywiście usytuowana będzie w Cieplicach na Placu Piastowskim, a ostatni kilometr trasy to przepiękne jesienne alejki Parku Zdrojowego. Działać będzie Miasteczko Zdrowia zorganizowane przez Uzdrowisko Cieplice, na zawodników czekać będzie ciepły posiłek, a dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godziny 13.

Baza biegu i biuro zawodów również czekają na Placu Piastowskim. Wydawanie numerów i pakietów startowych (w pakiecie m.in. biało - czerwona czapka biegowa, w sam raz na jesienne i zimowe chłody) już w piątek w godz. 17:00 - 19:00. W sobotę biuro biegu zaczyna pracę o godz. 8:00.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Darmowe autobusy MZK startują z przystanku "Apteka pod Koroną" na ul. Wolności 265 i to one 11 listopada rozwiozą uczestników na oba starty. Powrót do Cieplic - ulicami Jeleniej Góry - już tylko na własnych nogach!

To już IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze. Niesamowitą atmosferę tego biegu tworzą przede wszystkim biegacze, ale również kibice, spacerowicze i turyści, których tego wyjątkowego dnia nie brakuje. Razem mamy szansę spędzić kolejny wspaniały świąteczny dzień, a potem mile go wspominać. Niech więc znów będzie patriotycznie, wesoło i sportowo!

Więcej informacji o IV Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze na oficjalnej stronie zawodów oraz fanpage'u cyklu SuperBieg.

JBN

Zobacz również:
REKLAMA
}