IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze: wesoło i patriotycznie!

Już po raz czwarty Narodowe Święto Niepodległości zostanie w Jelenie Górze uczczone na biegowo. 11 listopada tłum biegaczy przemierzy ulice miasta, rywalizując na dystansach 5 i 10 km. O popularności tych zawodów niech świadczy fakt, że pakiety startowe rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Listopadowe bieganie podczas Dnia Niepodległości to doskonała okazja aby pokazać, że sport idealnie pasuje do celebrowania takich okazji, a bieganie w szczególności. Podniosła atmosfera oraz ulice i domy przystrojone w narodowe barwy idealnie się komponują z radosnym tłumem biegaczy, którzy również nie zapominają o biało-czerwonych dodatkach do sportowej garderoby, a w biegnącym tłumie często powiewają flagi i na wietrze unoszą się białe i czerwone balony.

REKLAMA

Tak było do tej pory zawsze i tak właśnie wygląda jeleniogórski Bieg Niepodległości, będący już po prostu oficjalnym elementem miejskich uroczystości. O popularności tego biegu niech świadczy fakt, że miejsca na liście startowej rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a organizatorzy znów musieli zwiększać limit zapisywanych osób.

REKLAMA

REKLAMA

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

To też swojego rodzaju symboliczne zakończenie biegowego sezonu, a wielu zawodników, którzy pobiegną 11.11 w Jeleniej Górze przez ostatnie miesiące ścigało się w biegowym cyklu Runner's World Super Bieg. Bieg Niepodległości to, dla organizatorów, ale pewnie też zawodników, swoista wisienka na torcie i pożegnanie z sezonem 2017, bo RWSB wróci przecież wiosną 2018.

Zobacz, jak wyglądał Jeleniogórski Bieg Niepodległości przed rokiem:

 

REKLAMA

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Tradycyjnie mamy na Biegu Niepodległości dwa dystanse: bieg główny i atestowane 10 km oraz 5 km, czyli kolejny Memoriał Piotra Schmidla - pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata sportu, gór i biegania.

Start "dychy" na Placu Ratuszowym, start "piątki" z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK). Oba biegi startują o godzinie 11. 11.11.2017, godz. 11:00 - tego nie można przegapić! Meta oczywiście usytuowana będzie w Cieplicach na Placu Piastowskim, a ostatni kilometr trasy to przepiękne jesienne alejki Parku Zdrojowego. Działać będzie Miasteczko Zdrowia zorganizowane przez Uzdrowisko Cieplice, na zawodników czekać będzie ciepły posiłek, a dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godziny 13.

Baza biegu i biuro zawodów również czekają na Placu Piastowskim. Wydawanie numerów i pakietów startowych (w pakiecie m.in. biało - czerwona czapka biegowa, w sam raz na jesienne i zimowe chłody) już w piątek w godz. 17:00 - 19:00. W sobotę biuro biegu zaczyna pracę o godz. 8:00.

REKLAMA

REKLAMA

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
fot. Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Darmowe autobusy MZK startują z przystanku "Apteka pod Koroną" na ul. Wolności 265 i to one 11 listopada rozwiozą uczestników na oba starty. Powrót do Cieplic - ulicami Jeleniej Góry - już tylko na własnych nogach!

To już IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze. Niesamowitą atmosferę tego biegu tworzą przede wszystkim biegacze, ale również kibice, spacerowicze i turyści, których tego wyjątkowego dnia nie brakuje. Razem mamy szansę spędzić kolejny wspaniały świąteczny dzień, a potem mile go wspominać. Niech więc znów będzie patriotycznie, wesoło i sportowo!

Więcej informacji o IV Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze na oficjalnej stronie zawodów oraz fanpage'u cyklu SuperBieg.

JBN

Zobacz również:
W biegu na 5 kilometrów nie ma czasu na naprawianie błędów: od samego startu trzeba mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego przygotowania do tego dystansu musisz potraktować poważnie, jeśli masz ambicje wykręcić naprawdę dobry czas. Oto kluczowe elementy treningu dla szybkiego biegania „piątki”. Uwaga! Jako efekty uboczne mogą pojawić się większa efektywność i lekkość biegu na innych dystansach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA