Już jutro 4. PKO Bieg Charytatywny. Biegnij, pomagaj, kibicuj!

Trwa ostatnie odliczanie przed 4. PKO Biegiem Charytatywnym! Już jutro tysiące biegaczy wystartują na bieżniach 12 stadionów lekkoatletycznych w całej Polsce. W Kutnie i Kaliszu wciąż są wolne miejsca dla 5-osobowych drużyn. W każdym z miast ciągle można też zapisywać dzieci.

Już jutro 4. PKO Bieg Charytatywny. Biegnij, pomagaj, kibicuj!

Ubiegłoroczny PKO Bieg Charytatywny zakończył się spektakularnym sukcesem - 6401 biegaczy pokonało w sumie 30 915 okrążeń, przebiegając łącznie aż 12 366 km, dzięki czemu Fundacja PKO Banku Polskiego wspomogła potrzebujące dzieciaki kwotą aż 652 826 złotych.

Chociaż do tegorocznej edycji pozostały już tylko godziny, wciąż można przyłączyć się do akcji - wolne miejsca dla 5-osobowych drużyn są jeszcze w Kutnie i Kaliszu, a miejsca w biegach dziecięcych znajdziecie w każdym z 12 miast, które goszczą bieg. Aby się zapisać, wystarczy skorzystać ze strony pkobiegcharytatywny.pl lub przyjść do biura zawodów przed samym biegiem. Warto to zrobić, bo cel jest szczytny – chodzi o zebranie pieniędzy na posiłki dla potrzebujących dzieci. Warto też przybyć na jeden z 12 stadionów, aby pokibicować, bo tym roku do akcji może się przyłączyć także publiczność.

Na 4. PKO Bieg Charytatywny zaprasza Sebastian Chmara – ambasador 4. PKO Biegu Charytatywnego w Kutnie:

Energetyczne sztafety

Tegoroczny 4. PKO Bieg Charytatywny rozpocznie się w sobotę, 15 września, o godzinie 11.00. Zawody mają charakter sztafety, w której udział biorą 5-osobowe drużyny. W trakcie godzinnego biegu każdy z zawodników musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. W każdym z miast w zawodach może wziąć udział maksymalnie 70 drużyn

"Warto wziąć udział w 4. PKO Biegu Charytatywnym, bo poprzez bieganie, które jest samo w sobie radością i przyjemnością dla naszego ciała i umysłu, możemy pomagać. Radość z pomocy napędza, a bieganie napędza pomoc. Osobiście nigdzie nie poczułam takiej energii, jak w czasie biegowej imprezy charytatywnej" – mówi ambasadorka biegu w Krakowie Joanna Jóźwik, specjalizująca się w biegu na 800 m. 

Dzieci pomogą dzieciom 

Rywalizować mogą również dzieci, bo na godzinę przed 4. PKO Biegiem Charytatywnym, czyli o 10.00, wystartuje Bieg Charytatywny Młodych. Na każdym z 12 stadionów są jeszcze wolne miejsca. 

W każdym z miast może wystartować maksymalnie 350 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Bieg będzie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 4-6 lat pobiegną na dystansie 200 m, uczestnicy mający po 7-9 lat do pokonania będą mieli 400 m, a zawodników w wieku 10-12 lat czeka dystans 600 m. 

Kibice mogą przyłączyć się do akcji

W tym roku do akcji dołączyć się mogą również kibice drużyn sztafetowych. Żeby pomóc, wystarczy stworzyć ekipę i wspierać swoją sztafetę. Zachęcamy, żeby przyjść na stadiony z liczną i głośną grupą – w kolorowych strojach, z transparentami i instrumentami. Im barwniej i weselej, tym lepiej. Najważniejsze są uśmiechy i pozytywna energia.

Najskuteczniej dopingujące zespoły kibiców czeka wyróżnienie. Będą mogły wskazać cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł. Bank może też zwiększyć o tę kwotę darowiznę na dożywianie dzieci.

Do kibicowania zaprasza Karolina Gorczyca - ambasadorka 4. PKO Biegu Charytatywnego w Warszawie:

Karty startowe dla drużyn i dzieci  

Przypominamy, że kapitanowie drużyn muszą wypełnić karty startowe. Mogą je pobrać przez link, który otrzymali w potwierdzeniu rejestracji drużyny. Następnie trzeba zebrać podpisy wszystkich członków zespołu i przekazać dokument do biura zawodów. Na tej podstawie wydawane będą pakiety startowe dla wszystkich uczestników.

Rodzice zawodników w wieku 15-17 lat, oprócz kart startowych, muszą wypełnić oświadczenie ze zgodą na udział swoich niepełnoletnich dzieci w biegu (można je też wypełnić w biurze zawodów). W dniu biegu oświadczenie przekazuje uczestnik lub kapitan drużyny do biura zawodów i na tej podstawie otrzymuje pakiet startowy.

Rodzice dzieci biorących udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych kartę startową i oświadczenie pobierają i podpisują w dniu biegu w biurze zawodów. Tam też otrzymają pakiet i numer startowy dziecka.

Więcej informacji na oficjalnej stronie PKO Biegu Charytatywnego oraz fanpage'u akcji PKO Bank Polski Biegnijmy Razem.

BC

REKLAMA
}