Już jutro w 300 miastach 9. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już jutro, w niedzielę, 15 sierpnia, 9. edycja Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do udziału w rywalizacji sportowej w kupamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych zapraszają aktorzy, dziennikarze, sportowcy oraz historycy. Tegoroczna edycja wydarzenia, na którą składają się biegu w kilkuset miejscowościach w kraju i zagranicą, odbędzie się w dniu Święta Wojska Polskiego. Jest to idealna okazja, by wystartować i w ten sposób upamiętnić żołnierzy, którzy zapłacili najwyższą cenę w walce o wolną ojczyznę.

Już jutro w 300 miastach 9. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych mat. prasowe

Tropem Wilczym odbywa się w kilkuset miejscach na całym świecie. Z kilkunastoosobowego porywu zapaleńców z fundacji Wolność i Demokracja – przerodził się w międzynarodowy hołd składany tym, którzy mieli odwagę walczyć o wolność, o niepodległość, gotowi zapłacić za to każdą cenę. Towarzyszą mu akcje charytatywne, imprezy lokalne, spotkania ze świadkami historii i grupami rekonstrukcyjnymi, muzyczna oprawa licznych koncertów, konkursy rodzinne, wspólne biesiadowanie. Dzieci, starsi, sportowcy – wszyscy.

"Biegamy w różnych intencjach. By pomóc, upamiętnić, udowodnić, sprawdzić, by poczuć siłę dobrej integracji. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych od ośmiu lat łączy te wszystkie powody, żeby pobiec. Pewnie dlatego jest największym biegiem pamięci na świecie" - twierdzą organizatorzy.

Od kilku lat przy okazji imprezy zbierana jest krew. W bieg zaangażowanych jest kilka tysięcy organizatorów lokalnych, wolontariuszy, młodzież z różnych szkół – pięknie pomagają szkoły dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami.

Dziewiąta edycja biegu będzie nieco inna. Z uwagi na bezpieczeństwo jego uczestników i obostrzenia sanitarne, data wspólnego, wielkiego biegu została przesunięta na 15 sierpnia 2021 (zawsze odbywał się w okolicach 1 marca). Długi, ciepły dzień pozwoli, aby zamiast jednej wystartowało kilka mniejszych grup w odstępach czasowych. W pakietach startowych – poza tradycyjna koszulką, książką lub komiksem, gadżetami biegowymi - znajdą się maseczki, a aktywność wydarzenia będzie skupiona na biegu, a nie na gromadzących publikę atrakcjach.

Jedynym z ambasadorów biegu jest Rafał Patyra, dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny, który nie tylko zachęca do startu w biegu, ale też apeluje o honorowe krwiodawstwo: "Moim drodzy, mam nadzieję, że pamiętacie o oddawaniu krwi zwłaszcza w wakacje, bo te stany są wtedy naprawdę niskie. Możecie to robić na hasło „Tropem Wilczym”. Pamiętajcie, że nasz bieg już 15 dnia sierpnia. Bądźcie z nami, a najlepiej oddajcie wcześniej krew" - mówi dziennikarz.

W warszawskiej edycji Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych do wyboru będą trzy długości trasy: 1963 metry oraz 5 i 10 kilometrów. W przypadku każdego z tych biegów limit wynosi 400 osób. Koszt pakietu startowego to 50 zł. W tej cenie każdy biegacz otrzymuje m.in. pamiątkową koszulkę oraz kolekcjonerski medal na mecie.

Więcej szczegółów na stronie tropemwilczym.org oraz facebookowym profilu facebook.com/TropemWilczym.

TW

REKLAMA
}