Już w niedzielę Wings for Life 2020: wszyscy razem, każdy sam

Już w najbliższą niedzielę, 3 maja, punktualnie o godzinie 13 czasu polskiego uczestnicy globalnego biegu Wings for Life po raz kolejny zaczną uciekać przed samochodem pościgowym, próbując pokonać jak najdłuższy dystans, zanim ruchoma meta ich dogoni. Tym razem jednak, ze względu na pandemię koronawirusa, wszyscy pobiegną na własną rękę, a ścigający ich pojazd będzie wirtualny. Uczestnicy biegu na całym świecie pobiegną w koszulkach technicznych polskiej marki 4F. Zapisy wciąż są otwarte!

Już w niedzielę Wings for Life 2020: wszyscy razem, każdy samotnie Wings for Life/4F
fot. Wings for Life/4F

"Ten rok jest wyjątkowy. 3 maja 2020 nie wystartują biegi w 13 flagowych lokalizacjach na całym świecie. Nie będzie również możliwości wzięcia udziału w zorganizowanych biegach grupowych - informują na swojej stronie internetowej organizatorzy biegu. - Nadal jednak możemy celebrować nasze biegowe święto wspólnie z całym światem. W pojedynkę, podczas indywidualnego biegu z aplikacją mobilną Wings for Life World Run".

Od obu Ameryk, po Oceanię, przez Europę i Afrykę – w Wings for Life World Run 2020 wszyscy uczestnicy wystartują samodzielnie, ale jednocześnie. Jak zwykle bieg nie będzie miał tradycyjnej linii mety. Zamiast niej jest wirtualny Samochód Pościgowy, który będzie gonił biegaczy - zadanie polega na tym, by dobiec najdalej jak tylko możemy, zanim to nastąpi. 100% wszystkich opłat startowych i darowizn trafi bezpośrednio do Fundacji Wings for Life i przeznaczone będzie na badania nad rdzeniem kręgowym.

Uczestnicy na całym świecie rozpoczną bieg w tym samym czasie, o godz. 11:00 czasu UTC (godz. 13:00 czasu polskiego). "Od startu, do momentu złapania przez wirtualny Samochód Pościgowy, będziemy towarzyszyć Wam z komunikatami głosowymi - wyjaśniają organizatorzy. - Aplikacja Wings for Life World Run dostępna jest w sklepie App Store i Google Play. Przed startem, koniecznie upewnijcie się, że posiadacie jej najnowszą wersję".

"Mamy nadzieję, że 3 maja 2020 cały świat pobiegnie dla tych, którzy nie mogą! Oczywiście, jeśli pozwolą na to lokalne warunki. Prosimy, zapoznajcie się przed biegiem z zasadami i wytycznymi, których należy przestrzegać w Waszej lokalizacji. Na stronie, znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz wskazówki, jak uczestniczyć w biegu w bezpieczny sposób" - radzi ekipa Wings for Life. Wciąż jeszcze można wziąć udział w Wings for Life 2020 - rejestracja biegaczy prowadzona jest na oficjalnej stronie imprezy.

W ramach globalnego partnerstwa koszulkę techniczną, w której zobaczymy uczestników z całego świata (otrzymali ją wszyscy biegacze, którzy zapisali się na bieg do dnia 17 stycznia), zaprojektowała polska marka 4F. „Biegnij samotnie. Cały świat pobiegnie z Tobą” – z tym hasłem marka 4F dołączyła do Wings for Life. W tegorocznej edycji biegu weźmie udział również ambasadorka 4F Adrianna Sułek, polska lekkoatletka specjalizująca się w wielobojach, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Tampere.

RW

REKLAMA
}