Już w niedzielę rusza cykl Runner's World Super Bieg 2018!

Runner's World Super Bieg 2018 czas zacząć! Już w niedzielę pierwsze z cyklu sześciu górskich zawodów pod szyldem RWSB - 3. Półmaraton Górski Polanica-Zdrój i towarzysząca mu Dziesiątka Staropolanki. Są jeszcze wolne miejsca na listach startowych obu biegów!

Runner's World Super Bieg: inauguracja sezonu 2018 w Polanicy-Zdroju

Już w najbliższy weekend organizatorzy cyklu Runner's World Super Bieg zapraszają do Polanicy-Zdroju. W niedzielę, 13 maja, odbędzie się tam trzeci już Półmaraton Górski Polanica-Zdrój i bieg górski na 10 km - Dziesiątka Staropolanki. Start o godz. 11 z Parku Zdrojowego w Polanicy. Biuro zawodów będzie działać już od godz. 8 rano, ale numery startowe wraz z pakietem można odebrać także dzień wcześniej - w sobotę, po zakończeniu Bike Maratonu, który ponownie towarzyszy biegowi. W sobotę biuro zawodów czynne będzie od 17 do 20. Będzie to więc kolejny sportowy kolarsko-biegowy weekend w Polanicy - w sobotę ścigają się górscy kolarze, a w niedzielę biegacze.

Runner's World Super Bieg: inauguracja sezonu 2018 w Polanicy-Zdroju

Choć termin najniższej opłaty startowej już minął, wciąż jeszcze można się zgłosić do udziału w zawodach, a formularz zgłoszeniowy można wypełnić on line na stronie www.superbieg.pl lub bezpośrednio w biurze zawodów - nawet tuż przed startem. Opłata do dnia startu włącznie wynosi teraz 80 PLN. Zawiera się w niej również numer startowy z elektronicznym chipem na wszystkie 6 edycji cyklu., jeśli więc ktoś odbierze swój numer w Polanicy, skorzysta z niego na wszystkich pozostałych biegach zaliczanych do cyklu Runner's World Super Bieg. Tadycyjna zawartość pakietu to oczywiście również pamiątkowa koszulka, medal na mecie, punkty odżywcze na trasie (na nich oczywiście Staropolanka i izotonik BYE), bufet na mecie, ciepły posiłek oraz - przede wszystkim - piękna, atrakcyjna, zabezpieczona górska trasa ze startem i metą w centrum uzdrowiska.

Runner's World Super Bieg: inauguracja sezonu 2018 w Polanicy-Zdroju

To oczywiście dopiero początek górskiego ścigania spod znaku RWSB, a biegowa wiosna rozkręca się coraz bardziej i mocniej. Kolejne spotkanie z Runner's World Super Bieg już 10 czerwca w Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju, bo właśnie te dwie miejscowości tradycyjnie łączy Interferie RUN. Start w Szklarskiej, meta w Świeradowie - biegiem przez Góry Izerskie. Potem będzie już tylko ciekawiej - 22 lipca w Bielawie czeka biegaczy kolejny Półmaraton Górski Kalenica, Bielawska Dwunastka i totalna nowość - Ultra Sowa na dystansie 53 km. A w planach jeszcze przecież Wisła, Wałbrzych i finał w Świeradowie-Zdroju.

Na razie wszystko zaczyna się jednak w Polanicy-Zdroju, gdzie znów, tradycyjne, zapowiada się świetna frekwencja i doskonała atmosfera, a pogoda również wygląda zachęcająco. Góry czekają, a biegacze na pewno głodni są startów i rywalizacji. Wiosenny górski sezon startowy czas zatem zacząć, a Polanica-Zdrój pasuje do takiej inauguracji jak mało który górski kurort.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie cyklu Runner's World Super Bieg: cykl.superbieg.pl

RWSB

Zobacz również:
REKLAMA
}