Już w weekend PKO Poznań Virtual Run. Zapisy wciąż trwają!

Koronawirus pomieszał szyki organizatorom imprez biegowych, ale ostatecznie nie jest w stanie zatrzymać biegaczy. W tym roku w Poznaniu nie odbędzie się ani półmaraton, ani maraton, ale już w najbliższy weekend, 17-18 października, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają na PKO Poznań Virtual Run - i to na aż 4 dystansach.

Już w weekend PKO Poznań Virtual Run. Zapisy wciąż trwają! POSiR
fot. POSiR

"Naszą ideą jest, by każda osoba chcąca zmierzyć się z wybranym dystansem czuła, że nie jest sama w swoim wyzwaniu i tworzy wielką społeczność biegową. Nie chcemy, by zawodnicy, którzy systematycznie trenują, zmarnowali możliwość wykorzystania swojej formy sportowej" – mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko.

Podczas PKO Poznań Virtual Run zawodnicy będą mieć do wyboru jeden z czterech najpopularniejszych dystansów: 5 km, 10 km, półmaraton (21,097 km) oraz maraton (42,195 km). Chętni do udziału w tym wyzwaniu mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie runner.virtualrun.poznan.pl w terminie do piątku, 16 października. W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Podstawowa opłata startowa wynosi 30 złotych. Pełen wykaz opłat można poznać na stronie marathon.poznan.pl.

Znamy zawartość pakietu startowego!

Niespełna 3 dni trwało głosowanie na najpiękniejszą koszulkę, którą biegacze PKO Poznań Virtual Run otrzymają w pakietach startowych. Zwycięski T-shirt otrzymał prawie czterokrotnie więcej głosów niż kolejna propozycja. Koszulka techniczna będzie pełna kolorów w pełnym zadruku,
a jej elementy mają kojarzyć się ze światem wirtualnym i jednocześnie rzeczywistym biegowym – stąd na ramieniu pojawiają się znane wszystkim fanom poznańskich biegów dymy.

W konwencji koszulki został przygotowany medal, w którego projekcie znalazło się miejsce na wygrawerowanie pokonanego dystansu, imię i nazwisko biegacza oraz czas ukończenia biegu.

Już w weekend PKO Poznań Virtual Run. Zapisy wciąż trwają! POSiR
fot. POSiR

Aplikacja mobilna już dostępna!

Bieg zostanie zorganizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, która działa na smartfonach z systemem Android oraz iOS. By ją pobrać, należy kliknąć w jeden z poniższych linków.

Po jej pobraniu z Google Play lub AppStore użytkownik otrzymuje pełne wsparcie podczas weekendowej imprezy. To przez tę apkę najłatwiej będzie zapisać swój czas podczas wirtualnego biegu, wystarczy bowiem wybrać dystans oraz wcisnąć „Rejestruj bieg”. Po podaniu numeru startowego oraz adresu mailowego podanego przy rejestracji pokaże się ekran rejestracji dystansu. Wtedy wystarczy kliknąć „Start”… i walczyć o swoje życiowe wyniki.

Po osiągnięciu dystansu aplikacja automatycznie zatrzyma czas i pokaże okno podsumowujące.
Po wgraniu wyniku do systemu, aplikacja aktywuje zakładkę „Mój wynik”, gdzie zobaczysz aktualne miejsce.

Pomiar czasu to jednak nie wszystko! Dodatkowo udostępniamy opcję zrobienia sobie oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju selfie po biegu. Nasze zdjęcie pokaże się w ramce z pokonanym dystansem – a potem pozostaje tylko pochwalić się znajomym poprzez media społecznościowe oraz pobrać do swojej kolekcji pamiątkowy medal i dyplom.

Sponsorami wydarzenia są: PKO Bank Polski jako sponsor tytularny oraz Lidl Polska. Więcej informacji na www.marathon.poznan.pl

VR

Zobacz również:
REKLAMA
}