Już za 10 dni 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Medale, koszulki, trasa, utrudnienia

W połowie czerwca na ulice Wrocławia wybiegnie kilkanaście tysięcy uczestników 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Po raz kolejny w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się jeden z największych biegów w kraju. Na starcie wrocławskiej imprezy, zlokalizowanym po raz pierwszy na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego, może pojawić się nawet 13 000 biegaczy!

Już za 10 dni 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (trasa, medale, koszulki, utrudnienia)
fot. Dorota Szota/Wojciech Szota - maratonczyk.pl

Popularność wrocławskiej "połówki" rośnie z roku na rok. Ponownie wszystkie pakiety startowe rozeszły się w niesamowicie krótkim czasie: cała pula znalazła nabywców w zaledwie 17 dni. Absolutnie rekordowe tempo zanotowano w pierwszej dobie zapisów: w ciągu 24 godzin rozeszło się ponad 5000 numerów startowych!

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton w klubowych rytmach

Zgodnie z tradycją, największy bieg Dolnego Śląska i jeden z największych w Polsce to wydarzenie łączące kulturę fizyczną z innymi formami kultury. Podczas poprzednich edycji wydarzenia jego uczestnikom towarzyszyła muzyka klasyczna, muzyka filmowa oraz hity lat 70., 80. i 90. Tym razem motywem przewodnim będą rytmy klubowe.

Już podczas startu na Stadionie Olimpijskim pojawią się efekty wizualne i imprezowa muzyka. W wybranych miejscach przy trasie zostaną rozstawione stanowiska do dopingowania z nagłośnieniem, na których również będą odtwarzane klubowe rytmy, zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Specjalnie podświetlony zostanie jeden z symboli wrocławskiego biegu, czyli most Grunwaldzki, który biegacze przemierzą dwukrotnie, oraz drzewa parkowe w okolicach ulicy Ludomira Różyckiego.

Już za 10 dni 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (trasa, medale, koszulki, utrudnienia)
fot. MCS Wrocław

Medal 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Jeszcze więcej krasnali! Jeden z symboli Wrocławia – sympatyczny skrzat – już w ubiegłym roku powrócił na medale półmaratonu w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem na szyjach zawodników, którzy ukończą dystans 21 097,5 metra, pojawi się para krasnali! Roztańczonemu skrzatowi towarzyszyć będzie atrakcyjna partnerka w imprezowym nastroju… Zgodnie z wrocławskim zwyczajem, trofeum 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie łączyło się z medalem za ukończenie 37. PKO Wrocław Maratonu (również przedstawiającym wizerunki krasnali).

Już za 10 dni 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (trasa, medale, koszulki, utrudnienia)
fot. MCS Wrocław

Koszulka 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

Zawodnicy otrzymają koszulkę techniczną w kolorze grafitowym, wykonaną z materiału o gładkiej fakturze z dodatkowymi strefami wentylacyjnymi. Idealna do biegania, pozbawiona rękawów koszulka, gwarantująca jak najlepsze odprowadzanie wilgoci, będzie posiadać na piersiach logotyp Festiwalu Wolności 2019. W tym roku Wrocław, jak cała Polska, świętuje bowiem 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku – wielkiego zrywu solidarności i wolności. 20 lat temu nasz kraj został przyjęty do NATO, a 15 lat temu – wstąpił do Unii Europejskiej. W związku z tym uczestnicy 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu również mają okazję włączyć się w cykl obchodów opisywanych wydarzeń.

Już za 10 dni 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (trasa, medale, koszulki, utrudnienia)
fot. Dorota Szota/Wojciech Szota - maratonczyk.pl

Trasa 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

W stosunku do ubiegłorocznej trasa przeszła jedynie niewielkie zmiany (zobacz mapę trasy 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu). Biegacze wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego, później pobiegną przez plac i most Grunwaldzki, następnie skierują się na południe – ulicami: Małachowskiego, Ślężną, aleją Wiśniową, a potem znów pobiegną znów na północ ulicą Powstańców Śląskich. Później ruszą na zachód ulicami Piłsudskiego i Podwalem, ostro skręcą w ulicę Ruską, a potem pobiegną Grodzką przez most Piaskowy i Młyński, ulicą Sienkiewicza, Wyszyńskiego, mostem Pokoju, Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, św. Katarzyny, Oławską, znów mostem Grunwaldzkim, przez Rondo Reagana i pl. Grunwaldzki, następnie przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego. Zawodnicy przekroczą linię mety przed trybuną zachodnią Stadionu Olimpijskiego, na którą wstęp dla wszystkich kibiców i bliskich uczestników będzie wolny.

Trasa posiada atest Stowarzyszenia MIędzynarodowych Maratonów i Biegów Dystansowych (AIMS) oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA).

Bieg towarzyszący: PKO Wieczorny Bieg Rodzinny

Już o godz. 20 w dniu 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu odbędzie się PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. Uczestników tej imprezy towarzyszącej nie obowiązuje żaden limit wieku – mogą w niej wystartować nawet najmłodsi biegacze! Dystans biegu wyniesie około 1,5 km, jednak nie będzie prowadzony pomiaru czasu jego ukończenia. Zawodnicy przekroczą linię startu i mety dokładnie w tym samym miejscu, co biegacze 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu: przed trybuną zachodnią Stadionu Olimpijskiego. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymają pamiątkową koszulkę, a po finiszu na ich szyjach zawisną medale zbliżone wyglądem do trofeów półmaratończyków. Zapisy do PKO Wieczornego Biegu Rodzinnego im. Jerzego Witkowskiego odbywają się jedynie drogą internetową, odnośnik na stronie pol.wroclawmaraton.pl.

Utrudnienia w ruchu

Zmiany w organizacji ruchu ulicznego i funkcjonowaniu komunikacji publicznej potrwają od godz. 20:00 w sobotę, 15 czerwca, do godz. 2:30 w niedzielę, 16 czerwca (choć lokalne utrudnienia mogą pojawić się wcześniej) i będą obejmować:

  1. zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji miejskiej,
  2. czasowe wyłączenia z ruchu lub ograniczenia przepustowości poszczególnych odcinków dróg na trasie półmaratonu,
  3. wykluczenie komunikacji poprzecznej do trasy półmaratonu (wybrane skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu pod nadzorem policji – funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego lub prewencji) – brak możliwości przecięcia trasy biegu,
  4. uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie półmaratonu (obowiązujące przez całą dobę w sobotę, 15 czerwca).

O utrudnieniach mieszkańcy będą informowani za pomocą: tablic zmiennej treści systemu ITS (ZDiUM Wrocław), tablic informacyjnych systemu DIP (MPK Wrocław), tablic i znaków informacyjnych rozlokowanych przez firmę realizującą zabezpieczenie trasy w miejscach wskazanych w projekcie czasowej organizacji ruchu, informacji przekazywanych za pośrednictwem mediów – tradycyjnych i nowych, ulotek informacyjnych kierowanych do osób (mieszkańców oraz przedsiębiorców) użytkujących posesje na całej długości trasy biegu, kolportowanych przy wykorzystaniu firm zewnętrznych.

NWP

REKLAMA
}