Kilian Jornet walczy z koronawirusem, udostępniając swoje filmy za darmo

Kilian Jornet to kolejny z czołowych sportowców świata, którzy włączają się w walkę z pandemią koronawirusa - słynny ultramaratończyk i skyrunner zachęca wszystkich do pozostania w domach i trenowania w czterech ścianach, a żeby zmotywować nas do działania, udostępnia za darmo swoje filmy z serii "Szczyty mojego życia". Filmy będzie można oglądać bez opłat do 20 marca.

Kilian Jornet walczy z koronawirusem, udostępniając swoje filmy za darmo blog.summitsofmylife.com
fot. blog.summitsofmylife.com

"Nie sądzę, by ktokolwiek był entuzjastą treningu w pomieszczeniach, ale obecne okoliczności zmuszają wielu z nas do spędzenia większej ilości czasu w domu. Jeśli szukasz motywacji do treningu w domu, do biegania na bieżni lub chcesz naładować się energią na później, możesz teraz bezpłatnie obejrzeć moje filmy z serii »Szczyty Mojego Życia«" - napisał na swoim facebookowym profilu Kilian Jornet, który zasłynął między innymi wbiegnięciem w rekordowym czasie na szczyt Mount Everest.

Seria "Szczyty mojego życia" ("Summits of My Life"), obejmująca cztery filmy, z których trzy możecie obejrzeć w całości poniżej, to produkcje dokumentujące ambitny projekt Jorneta, polegający na szybkościowym zdobywaniu najbardziej znanych górskich szczytów świata. Wyzwanie miało być zrealizowane przy przestrzeganiu określonych zasad - znalazły się wśród nich reguły mówiące o tym, że w góry należy iść z prostotą i pokorą, bez tragarzy, z odpowiedzialnością za samych siebie i środowisko naturalne. Celem nie było osiągnięcie sukcesu, ale odnalezienie szczęścia i spełnienia.

Pierwszy z trzech udostępnionych przez katalońskiego skyrunnera, ultramaratończyka i biegacza trailowego filmów to "Fine Line". Razem z Kilianem Jornetem dołączamy do niewielkiej grupy wyjątkowych biegaczy górskich poszukujących szczęścia i spełnienia, aby razem z nimi wyruszyć w zapierającą dech w piersiach podróż przez spektakularne ośnieżone szczyty Alp.

Drugi film, zatytułowany "Déjame Vivir" ("Let Me Live"), to epicka przygoda przeżywana na najbardziej charakterystycznych szczytach Europy. Mont Blanc, Matterhorn i Elbrus... Czy Kilian zdoła zdobyć trzy szczyty, które fascynowały go od dzieciństwa? Oglądając, można niemal fizycznie poczuć ból, frustracje i radość Katalończyka i jego przyjaciół, którzy postanowili doświadczyć gór w inny sposób niż to robili wcześniej inni alpiniści.

 

Trzecia produkcja to "Langtang, relacja z wyprawy Kiliana do serca Nepalu. W kwietniu 2015 roku ultrabiegacz przygotowywał się do zdobycia Mount Everestu razem z alpinistą Jordim Tosasem i reżyserem Sébastienem Montaz-Rossetem. Jednak dwa dni przed wylotem trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 w skali Richtera uderzyło w Nepal z niszczycielskim skutkiem, a Langtang, ukochana dolina Jordiego, została niemal doszczętnie zdewastowana. Odkładając swój pierwotny cel na bok, zespół podróżuje do Nepalu z zamiarem zaoferowania pomocy w miejscu, które każdy z nich ma głęboko w sercu.

RW

REKLAMA
}