Koszulka z historią w tle na 19. PKO Poznań Maraton

Organizatorzy 19. PKO Poznań Maratonu zaprezentowali koszulkę, którą otrzymają w pakietach startowych uczestnicy zawodów! W tym roku zdobiący ją wzór upamiętnia historyczne wydarzenia, które miały miejsce w Wielkopolsce przed 100 laty i wzmocniły świeżo odzyskaną niepodległość Polski.

Znamy wzór koszulki na 19. PKO Poznań Maraton!
fot. Poznań Maraton

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, 19. edycja PKO Poznań Maratonu, a co za tym idzie – czas przedstawić biegaczom, którzy się już zapisali i tym, którzy jeszcze się wahają, wzór tegorocznej koszulki.

Rok 2018 jest symboliczny, zarówno w historii Polski, Wielkopolski, jak i samego Poznania. 100 lat temu, dokładnie 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - państwo polskie narodziło się na nowo i po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę świata. Wielkopolanie, czując powiew wolności, postanowili przeciwstawić się obcemu mocarstwu. W Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które zapisało się w kartach naszej historii jako wielki triumf Polaków. Dzięki bohaterskiemu zrywowi powstańców w niespełna dwa miesiące oswobodzona została prawie cała zachodnia część ziem polskich, która z powrotem została włączona do odradzającej się Rzeczypospolitej.

"1 stycznia tego roku zainaugurowano obchody upamiętniające te wydarzenia. Również i my  postanowiliśmy się w nie włączyć, upamiętniając je na koszulce maratońskiej, którą dziś z dumą i wzruszeniem prezentujemy - wyjaśniają organizatorzy 19. PKO Poznań Maratonu. - Jej layout jest stonowany. Na pierwszym planie orzeł w koronie, a w tle drobnym maczkiem litery, układające się w napis: Powstanie Wielkopolskie. Nie zapominamy o osobie Ignacego Paderewskiego, który razem z wizerunkiem powstańczego żołnierza spina w jedną całość kreację graficzną".

„Maratończycy mają wiele cech wspólnych z powstańcami. Nie ustają w walce z dystansem i własnymi słabościami. W pocie czoła pokonują kolejne kilometry, by osiągnąć wyznaczony cel. Mam nadzieję, że koszulka spodoba się naszym maratończykom i 14 października założą ją, aby pokonać w niej dystans 42,195 km” – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu.

Podobnie jak w latach poprzednich, producentem koszulek jest marka 4F, która zadba o jak najwyższą ich jakość. Nim trafią one do pakietów startowych, pod okiem wymagających użytkowników, recenzentów, entuzjastów sportu i biegaczy, przejdą trudny dla nich czas – czas testów i akceptacji. Wszystko po to, by zapewnić zawodnikom komfort i wygodę podczas tak wymagającego biegu jakim jest maraton.

19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 14 października. Niższa opłata startowa tj. 120 zł obowiązywać będzie do końca lipca.

Sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Bank Polski.

Więcej informacji o zawodach na stronie marathon.poznan.pl. Zapisy: runner.marathon.poznan.pl/run/join/6/choose.

PM

REKLAMA
}