MŚ w półmaratonie Gdynia 2020: ścigaj się z gwiazdami i startuj wirtualnie

Chociaż przełożone na 17 października mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni wciąż stoją pod znakiem zapytania, organizatorzy zachęcają biegaczy do kontynuowania przygotowań do startu. Ich najnowszy pomysł to seria wyzwań biegowych, w których rywalami amatorów będą wybitni sportowcy. Już teraz każdy ma szansę zmierzyć się z Sebastianem Coe, byłym rekordzistą świata i mistrzem olimpijskim, a obecnie przewodniczącym World Athletics.

MŚ w półmaratonie Gdynia 2020: ściagaj się z gwiazdami i startuj wirtualnie World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020
fot. World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

W ramach przygotowań do rywalizacji na dystansie półmaratonu organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zapraszają wszystkich biegaczy do zmierzenia się z gwiazdami lekkiej atletyki. W pierwszym wyzwaniu uczestnicy mogą rywalizować z Sebastianem Coe, dwukrotnym mistrzem olimpijskim na dystansie 1500 metrów, a obecnie prezydentem World Athletics (dawniej IAAF). Brytyjczyk ma na swoim koncie również rekordy świata w biegach na 800 metrów, 1000 metrów, 1500 metrów oraz 1 milę (1609,34 m) i właśnie na tym ostatnim dystansie zmierzy się z zawodnikami trenującymi przed mistrzostwami świata.

Wyzwanie Pierwsza mila z Sebastianem Coe rozpoczęło się 27 lipca i potrwa do 9 sierpnia. Rejestracja i więcej informacji znajduje się na stronie AllYouNeedIsRunning.com. W kolejnych tygodniach dystans do przebiegnięcia, w ramach następnych wyzwań, będzie się zwiększał. Wszystko po to, by zawodnicy mogli jak najlepiej poradzić sobie 17 października podczas biegu masowego i wirtualnego w ramach World Athletics Half Marathon Championships.

Wyzwania biegowe przygotowujące zawodników do pokonania półmaratonu są oczywiście bezpłatne. Organizatorzy zachęcają jednocześnie, aby zawodnicy podczas procesu rejestracji wsparli finansowo Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, działającej w 136 krajach świata od 70 lat. Celem organizacji jest niesienie pomocy dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców (pisaliśmy o tym szerzej w artykule Tomasz Adamczyk pobiegł 100 km dla SOS Wioski Dziecięce).

MŚ w półmaratonie Gdynia 2020: ściagaj się z gwiazdami i startuj wirtualnie World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020
fot. World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

Organizatorzy przypominają, że decyzja odnośnie organizacji masowego biegu w tradycyjnej formule w ramach mistrzostw świata w półmaratonie zostanie podjęta do końca sierpnia - trwają intensywne prace nad tym, aby zarówno bieg elity, jak i bieg masowy odbyły się w zaplanowanym na 17 października terminie, przy zagwarantowaniu ich uczestnikom pełnego bezpieczeństwa. Wprowadzone mają być szczególne środki ostrożności, zarówno w biurze zawodów, jak i w strefie startu oraz podczas rywalizacji na trasie.

Niezależnie jednak od tego, nową inicjatywą Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego jest organizacja największego na świecie półmaratonu w formule wirtualnej - będą mogli wziąć w nim udział wszyscy biegacze, którzy nie będą mieli możliwości lub nie będą chcieli przyjechać do Gdyni, aby pobiec w tradycyjnym biegu ulicznym.

Udział w biegu wirtualnym będzie darmowy, ale każdy z jego uczestników będzie mógł odpłatnie zamówić medal dla finisherów, okolicznościową koszulkę oraz inne akcesoria i gadżety związane z mistrzostwami świata. Biegacze, którzy zapisali się wcześniej na klasyczny bieg, mogą przepisać się na bieg wirtualny - wówczas otrzymają kompletny pakiet startowy w ramach wniesionej już opłaty startowej. Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na stronie AllYouNeedIsRunning.com.

Warto przeczytać: Imprezy biegowe w czasach pandemii: przetrwa tylko połowa?

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}