MŚ w półmaratonie: elita pobiegnie w Gdyni, amatorzy na całym świecie

Podczas gdy w najbliższą sobotę, 17 października, w Gdyni o tytuły mistrzów świata w półmaratonie walczyć będą biegaczki i biegacze z elity, tysiące amatorów z Polski i co najmniej 75 innych krajów świata pobiegną w półmaratonie wirtualnym. W World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race wystartować można bezpłatnie, a czas na dołączenie do tej rywalizacji macie do czwartku, 15 października.

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020
fot. World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

17 października 2020 roku liczyć się będzie wyłącznie… bieganie! Taka jest idea tej wirtualnej rywalizacji, choć, jak podkreślają organizatorzy, w świecie cyfrowym tworzyć się będzie jedynie lista wyników biegu, a to, co najważniejsze, czyli wysiłek i walka z własnymi słabościami toczona przez biegaczy, będą jak najbardziej realne.​

"Podczas gdy najlepsi biegacze elity będą walczyć w Gdyni o mistrzostwo świata, globalna społeczność biegowa jednoczy się, aby przebiec dystans 21,0975 km w wielu różnych miejscach na świecie, ale najważniejsze, że razem. Każdy może być częścią tego niezwykłego wydarzenia, organizowanego w niezwykłych czasach" - zachęca Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego mistrzostw.

Do udziału w biegu wirtualnym zapraszają największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki: Sebastian Coe, przewodniczący World Athletics, Eilish McColgan, wielokrotna mistrzyni Wielkiej Brytanii, Stefano Baldini, mistrz świata w półmaratonie, czy Paula Radcliffe, mistrzyni świata na dystansie 21,1 km.

"Dołączcie z całego świata, gdziekolwiek jesteście. Możecie być częścią najważniejszego biegu półmaratońskiego na świecie" – mówi Paula Radcliffe, brytyjska ikona biegania. "17 października chodźmy razem tworzyć historię. Jeden dzień, ten sam dystans, dowolne miejsce i tempo. All You Need Is Running" – zachęca Sebastian Coe, szef światowej lekkoatletyki.

Bieg wirtualny kierowany jest do globalnej społeczności biegaczy amatorów, a jego główna idea kryje się w haśle ALL YOU NEED IS RUNNING. Udział w rywalizacji jest bezpłatny. Aby dołączyć, wystarczy założyć konto na specjalnie stworzonej platformie AllYouNeedIsRunning.com i zarejestrować się do startu. Każdy może też - za dodatkową opłatą - zamówić medal finishera, oficjalną koszulkę lub inne gadżety związane z imprezą.

Ostateczny termin rejestracji do udziału w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race upływa w najbliższy czwartek, 15 października o godz. 23:59.

Podczas rejestracji, biegacz ma także możliwość przekazania dowolnej kwoty pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata od 70 lat. Celem organizacji jest niesienie pomocy dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Do włączenia się w zbiórkę apeluje znana aktorka Anna Dereszowska.

​Więcej informacji o World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race znajdziecie na stronie AllYouNeedIsRunning.com, natomiast aktualne wiadomości dotyczące mistrzostw świata na worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020.

WA

REKLAMA
}