Masz cel? Masz paliwo? Masz Fuel

Ponad połowa Polaków dba o zdrowe odżywianie się, a jedna czwarte deklaruje, że odżywia się lepiej niż kiedyś - wynika z raportu opracowanego na zlecenie 4F Fuel. To jednak nie oznacza, że nasza dieta zapewnia nam dość składników odżywczych przy wzmożonej aktywności fizycznej.

Masz cel? Masz paliwo? Masz Fuel Fuel
fot. Fuel

Znacie to uczucie: chcecie ćwiczyć, ale szybko odpuszczacie? Czy zastanawialiście się, czego potrzebuje organizm do kolejnych wyzwań?

Wzmożona aktywność fizyczna łączy się zawsze z większymi potrzebami organizmu. Zależnie od predyspozycji i założeń treningowych potrzebujemy dodatkowego pełnowartościowego paliwa do budowy mięśni, intensywnego wysiłku czy szybszej regeneracji – regularny wysiłek fizyczny sprawia, że potrzebujemy dodatkowego białka.

Z badania 4F Fuel* wynika, że ponad połowa Polaków (56 proc.) dba o zdrowe odżywianie. Co ważne, obecnie co czwarty mieszkanie naszego kraju uważa, że odżywia się lepiej niż kiedyś. Jednak nie każda dieta zawiera wystarczające ilości mikro- i makroelementów.

Zawarte w diecie białko przyspiesza metabolizm i pomaga  utrzymać masę mięśniową. Jest obecne m.in. w mięsie i roślinach, szczególnie strączkowych. Ale każda dieta może wymagać uzupełnienia, by zaspokoić dodatkowe potrzeby.

Rozwiązaniem jest żywność funkcjonalna i suplementy diety – precyzyjnie dobrane makro- i mikroelementy, odżywki o bogatym składzie, dodatki wspomagające budowanie masy mięśniowej, poprawę wydolności fizycznej itp. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę m.in. na skład i wartości odżywcze.

Nie trzeba być medalistą, by osiągać sukcesy. Dobierz paliwo i do zobaczenia na trasie!

---

*raport „Aktywnośc sportowa i zwyczaje żywieniowe Polaków” przygotowany na zlecenie 4F Fuel przez ARC Rynek i Opinia.

Zobacz również:
REKLAMA
}