Nocny Kusy 2019. Zgłoś drużynę i pobiegnij w sztafecie!

Blisko 200 czteroosobowych sztafet może wystartować w piątek, 21 czerwca, w 5. Nocnym Biegu Sztafetowym Janusza Kusocińskiego na terenie kampusu warszawskiej AWF. Swój udział zapowiedzieli już wybitni sportowcy i byli olimpijczycy. Wciąż można wpisać swoją drużynę na listę startową tych zawodów!

Nocny Kusy 2019. Rekord frekwencji i gwiazdy na trasie

To już piąta edycja tych wyjątkowych w swojej formule zawodów sportowych. Zainteresowanie biegiem jest tak duże, że organizatorzy po raz kolejny zwiększyli limit miejsc.

REKLAMA

W 5. Nocnym Biegu Sztafetowym Janusza Kusocińskiego swój udział - obok rektora AWF Warszawa prof. Andrzeja Mastalerza - zapowiedzieli wybitni sportowcy i byli olimpijczycy. Jest to jednak przede wszystkim wydarzenie sportowe upamiętniające sylwetkę wielkiego człowieka i sportowca, absolwenta CIWF-AWF Warszawa Janusza Kusocińskiego, zamordowanego przez Niemców podczas II wojny światowej.

W tym roku dokładnie 21 czerwca przypada 79. rocznica śmierci tego fenomenalnego biegacza, złotego medalisty olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m, srebrnego medalisty pierwszych mistrzostw Europy na dystansie 5000 m oraz wielokrotnego mistrza i rekordzisty Polski w biegach średnich i długich. Kibicowskie emocje do czerwoności rozpalały m.in. wspaniałe pojedynki Kusego z innym znakomitym biegaczem Stanisławem Petkiewiczem.

Postać Kusego jest nierozerwalnie związana z warszawską uczelnią sportową - tutaj studiował i trenował, a hala lekkoatletyczna AWF Warszawa nosi obecnie jego imię. Pomiędzy stadionem lekkoatletycznym a leżącym dalej stadionem rugby znajduje się pomnik Janusza Kusocińskiego, rozstrzelanego w 1940 roku przez okupanta niemieckiego w Palmirach podczas akcji AB, której celem była eksterminacja polskiej inteligencji.

12 sierpnia 2009 zawodnik został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za osiągnięcia sportowe w dziedzinie lekkoatletyki”.

Udział w Nocnym Kusym biorą czteroosobowe zespoły sztafetowe. Każdy z zawodników musi pokonać jedną pętlę na dystansie 2,5 km po terenie kampusu AWF Warszawa. Trasa nie jest zbyt wymagająca, jednak urozmaicona pod względem nawierzchni oraz z licznymi zakrętami. Start i meta biegu znajdują się na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym uczelni. Bieg rozpocznie się punktualnie o godz. 21:06.

W biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje: drużyna mieszana, drużyna kobiet, drużyna mężczyzn. Zawodnicy mogą też powalczyć o nowe rekordy osobiste na krótszym, 2,5-kilometrowym dystansie. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, będzie to ciekawe wyzwanie i dobra zabawa. Każdy z uczestników otrzyma atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal.

Szczegóły 5. Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego 4 x 2,5 km dostępne są na stronie awf.edu.pl/nocny-kusy. Zapisy prowadzone są na stronie zapisy.sts-timing.pl/504

RW

Zobacz również:
Wbrew pozorom "piątka" to wymagający dystans, więc tylko dobry plan treningowy, uwzględniający bardzo różne jednostki treningowe, pozwoli Ci potem na trasie osiągnąć tempo na miarę Twoich możliwości. Żeby naprawdę szybko pognać do mety biegu na 5 km, musisz się przygotować do startu, realizując każdy trening bardzo poważnie i z poświęceniem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA