Nowa koszulka na Wings for Life Run w Poznaniu!

Piąta edycja Światowego Biegu Wings for Life obfituje w niespodzianki dla uczestników imprezy w Poznaniu. Po ogłoszeniu nowej lokalizacji startu (Międzynarodowe Targi Poznańskie) i nowego dyrektora sportowego (Paweł Januszewski), przyszedł czas na ujawnienie nowego partnera technicznego. Niezmienne jest to, że 100% wpisowego przeznaczane jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego, a metę uczestnikom po raz kolejny wyznaczy Adam Małysz.

Nowa koszulka dla uczestników poznańskiej edycji Wings for Life Run

To już trzeci raz, kiedy Adam Małysz będzie kierowcą samochodu pościgowego na poznańskiej trasie Światowego Biegu Wings for Life. W pierwszej edycji biegł i na równi ze wszystkimi uciekał przed autem prowadzonym przez Michała Kościuszko. Podczas drugiej, pomimo przeziębienia, kibicował i przybijał piątki wszystkim uczestnikom. Od trzeciej sam zasiada za kierownicą „ruchomej mety” – wyposażonego w aparaturę pomiarową samochodu, który po 30 minutach od startu rusza za biegaczami, jedzie z niewielką prędkością i stopniowo wyprzedzając zawodników obwieszcza koniec ich zmagań.

Poznańska edycja Wings for Life w Poznaniu

Adam jest w Poznaniu od samego początku globalnego, charytatywnego biegu, który we wszystkich lokalizacjach rusza dokładnie w tej samej chwili – niezależnie od pory dnia czy pogody w miejscu startu. Popularny nie tylko w świecie skoków narciarskich „Kapitan Wąs”, swój udział za kierownicą samochodu pościgowego potwierdził spod Wielkiej Krokwi, w dniu drużynowego zwycięstwa polskich skoczków w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem.

Nietypowy format biegu przyciąga coraz więcej uczestników (jest już ponad 3200 osób na liście), a także partnerów, którzy chcą wspierać szczytny cel. Do ich grona dołącza marka 4F, która w tym roku ubierze uczestników biegu. Jej projektanci specjalnie dla poznańskiej edycji Wings for Life Run stworzyli wyróżniający się graficznie T-shirt zawierający motyw mapy stolicy Wielkopolski.

Poznańska edycja Wings for Life w Poznaniu

Oryginalną, pamiątkową, najwyższej jakości koszulkę techniczną otrzyma w pakiecie startowym każdy zarejestrowany biegacz. Opłata startowa wynosi 120 zł, a do udziału w biegu można się zgłosić na oficjalnej stronie biegu Wings for Life w Poznaniu.

Warto przypomnieć, że 100% wpisowego i datków trafia bezpośrednio na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Na przestrzeni czterech edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Światowy Bieg Wings for Life zmotywował ponad 435 000 osób reprezentujących 193 narodowości do pobiegnięcia w ponad 58 różnych krajach na wszystkich 7 kontynentach. Wspólnymi siłami, na rzecz fundacji zebrano 20,6 miliona euro, jednocześnie pokonując przy tym łączny dystans 4,2 miliona kilometrów. 

Podczas rejestracji można wesprzeć misję biegu nie tylko finansowo, ale także poprzez swoje motywujące historie. Wypełniając formularz, chętni mogą napisać, dlaczego biorą udział w Wings for Life World Run:

Poznańska edycja Wings for Life w Poznaniu

Ania, Warszawa: „W 2016 kibicowałam i na drugi dzień sama się zapisałam. Cały rok czekałam na mój własny bieg... Na dwa tygodnie przed startem w 2017 skręciłam nogę w kostce, naderwałam więzadła i przyczepy. Niestety, nie mogłam biec. Nie mogłam jednak nie przyjechać do Poznania. Namówiłam kilka osób do uczestnictwa, więc tym bardziej chciałam tam być. Przeszłam prawie 4 km z nogą w ortezie. W 2018 pobiegnę i będzie to moja życiówka :)”.

Kasia, Gdynia: „Wings for Life World Run 2015 był moim pierwszym biegiem ulicznym. Poza tym, co roku wypada w okolicach moich urodzin, więc wspierając badania nad rdzeniem kręgowym oraz biegnąc dla tych, którzy nie mogą, robię sobie prezent urodzinowy. W tym roku chciałabym wybiegać 15 km (2 lata temu przebiegłam 9)”.

Monika, Doruchów: „Zainspirował mnie mój brat, który również pobiegnie :-) Dawno założył, że Wings for Life World Run będzie jednym z jego głównych celów biegowych na 2018 rok. Pociągnął mnie ten ogromny zryw tylu ludzi, tylu nóg, tylu serc - w jednym czasie, w tylu miejscach, dla ważnej sprawy... Chcę dać z siebie ile tylko zdołam biegnąc. Najważniejsze jednak, żeby dać choć trochę siebie innym :-)”.

WFL

Zobacz również:
REKLAMA
}