Nowy model butów UA: najszybszy i bez gumowej podeszwy

UA Flow Velociti Wind - tak nazywają się najszybsze buty do biegania w historii Under Armour. Nowy model, testowany na dystansie blisko 17 tys. kilometrów, to kolejny rozdział w historii coraz bardziej nowoczesnych technologii butów do biegania. Nowość od amerykańskiej marki to przełomowa konstrukcja i system amortyzacji all-in-one, która pozwoliła na wyeliminowanie gumowej podeszwy zewnętrznej.

Nowe buty Under Armour FLow Velociti Wind: : najszybszy i bez gumowej podeszwy Under Armour
fot. Under Armour

Co to jest stan „flow”? To doskonale znany biegaczom moment, kiedy czują, że mogliby biec przez wiele kilometrów i nie potrzebują przerwy. To chęć przebiegnięcia jeszcze jednego kilometra. Uczucie lekkiej prędkości bez wysiłku. To uczucie wiatru na plecach, którego poszukuje każdy biegacz.

Marka Under Armour inspiruje się wybitnymi sportowcami i nieustannie poszukuje najbardziej innowacyjnych rozwiązań, aby pomagać im w osiąganiu coraz lepszych efektów. W sporcie, w którym liczy się każda sekunda, zespół Under Armour poszukiwał lekkiego, a jednocześnie wspomagającego buta, który sprawdziłby się w przypadku topowych biegaczy podczas ich najbardziej treningów.

Konstruktorzy skupili się na prostej myśli: jak możemy zaprojektować but, który jest stworzony do szybkości i przełamywania barier? Czy można usunąć najcięższą część buta – podeszwę zewnętrzną – bez utraty trwałości i przyczepności? Po trzech latach, ponad 17 rundach testów surowcowych, 9 rundach testów biomechanicznych, 15 rundach testów samych butów i ponad 11 tysiącach mil testów w terenie – misja zakończyła się sukcesem.

UA Flow jest responsywną, przyczepną i wspierającą mieszanką pojedynczej pianki, która eliminuje gumową podeszwę zewnętrzną, umożliwiając stworzenie innowacyjnego buta do biegania o wysokiej przyczepności. UA Flow Velociti Wind został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby zapewnić doskonałą reakcję i zwrot energii, jak też przyczepność. Marka proponuje też przełomowe rozwiązanie w postaci cholewki UA Warp, która idealnie dopasowuje się do sylwetki, aby uwolnić pełną wydajność zawodnika. Model został stworzony z myślą o szybkości na dłuższych dystansach.

UA Flow Velociti Wind trafi do sprzedaży w Polsce już na pierwszych dniach marca i będzie dostępny w UA Brand Houses, na stronie internetowej sportstylestory.com oraz w wybranych sklepach sportowych. Rekomendowana cena producenta: 669,99 złotych.

VW

REKLAMA
}