Nowy zegarek Suunto 9: Aż 120 godzin pracy z GPS!

Nowy model Suunto 9 uwolni Cię od obaw, że Twoja bateria rozładuje się w trakcie treningu lub zawodów! Technologia inteligentnej baterii zapewnia niezwykle długi czas działania źródła zasilania, odpowiedni do wszystkich aktywności z wykorzystaniem GPS.

Nowy zegarek Suunto 9: Aż 120 godzin pracy z GPS!
Nowy sportowy zegarek Suunto 9 z ultrawytrzymałą baterią i długim czasem pracy z GPS

Firma Suunto zaprezentowała dzisiaj nowy model swojego multisportowego zegarka z GPS Suunto 9, wyposażonego w baterię o długim czasie działania (do 120 godzin z GPS) oraz inteligentny system zarządzania energią źródła zasilania z inteligentnymi przypomnieniami. Dzięki temu zegarek działa tak długo, jak to potrzebne. Wyróżniający się również solidnością zegarek Suunto 9 został zaprojektowany z myślą o długich, ciężkich treningach i startach w zawodach. Przed premierą został sprawdzony do granic wytrzymałości w ciągu tysięcy godzin badań w najtrudniejszych warunkach.

REKLAMA

Technologia inteligentnej baterii z inteligentnymi przypomnieniami

Trzy fabrycznie zdefiniowane tryby baterii – Wydajność, Wytrzymałość i Ultra – zapewniają od 25 do nawet 120 godzin czasu zapisu z włączonym odbiornikiem GPS. Co więcej, można tworzyć niestandardowe tryby baterii w zależności od potrzeb. Na początku rejestracji prezentowany jest szacunkowy czas dalszego działania baterii w bieżącym trybie. Jeśli to nie wystarczy, można w każdej chwili włączyć inny tryb.

REKLAMA

REKLAMA

Nowy zegarek Suunto 9: Aż 120 godzin pracy z GPS!
Nowy sportowy zegarek Suunto 9 z ultrawytrzymałą baterią i długim czasem pracy z GPS

Poza trybami baterii model Suunto 9 wyświetla inteligentne przypomnienia, które ułatwiają naładowanie baterii do poziomu potrzebnego podczas następnej aktywności. Zegarek korzysta z historii aktywności użytkownika, by przypominać o konieczności pełnego naładowania baterii przed kolejnym treningiem. Jeśli bateria zacznie się rozładowywać w trakcie ćwiczenia, zegarek automatycznie zasugeruje wybranie innego trybu baterii.

Sprawdzony do granic możliwości – tysiące godzin badań w najtrudniejszych warunkach

Model Suunto 9 zaprojektowano i wykonano, aby spełniał potrzeby zawodowych sportowców. Wewnętrzny zespół testowy Suunto wraz ze sportowcami z całego świata sprawdził zegarek do granic możliwości w ciągu tysięcy godzin realnego użytkowania w najtrudniejszych warunkach. Dzięki temu jest to zaufany towarzysz, z którym śmiało można rzucić się w wir każdej przygody.

REKLAMA

Nowy zegarek Suunto 9: Aż 120 godzin pracy z GPS!
Nowy sportowy zegarek Suunto 9 z ultrawytrzymałą baterią i długim czasem pracy z GPS

Wytrzymałość i precyzja to najważniejsze cechy tradycji projektowych marki Suunto. Są one wysoko cenione wśród sportowców. Stanowią także jeden z podstawowych powodów, dla których darzą nas oni zaufaniem i wybierają Suunto – powiedział Markus Kemetter, menedżer Linii Produktów Suunto. - W związku z tym poddaliśmy Suunto 9 wielu trudnym próbom. Najpierw w naszym laboratorium badawczym, wystawiając materiały i konstrukcję na działanie różnych czynników i sił. Zegarki zrzucaliśmy z wysokości, zamrażaliśmy je i odmrażaliśmy, musiały pracować w dużej wilgotności i w zanurzeniu. Później nasz wykwalifikowany i sprawdzony zespół testerów terenowych oraz sportowców przez wiele miesięcy korzystał z zegarków podczas treningów i codziennego życia”.

„Kiedy mówimy o narzędziach do treningu i zawodów w sportach outdorowych oraz wytrzymałościowych, pierwszą cechą, która przychodzi na myśl, jest wytrzymałość, ponieważ to właśnie ona pozwala skupić się na tym, co najważniejsze – osiągnięciu wyznaczonych celów – powiedział Mauricio Méndez Cruz, triatlonista teamu Suunto oraz mistrz świata w zawodach Xterra. - Dla mnie dokładność śledzenia trasy przez odbiornik GPS w trakcie treningu i zawodów stała się nie tylko narzędziem, ale orężem. Zwiększyłem znacznie precyzję, efektywność i pewność ruchów podczas wyścigu – a to umożliwia mi zdobywanie najwyższego miejsca na podium”.

REKLAMA

REKLAMA

Nowy zegarek Suunto 9: Aż 120 godzin pracy z GPS!
Nowy sportowy zegarek Suunto 9 z ultrawytrzymałą baterią i długim czasem pracy z GPS

Technologia Suunto FusedTrack™ zapewnia dokładniejsze śledzenie trasy i dystansu

W czasie bardzo długich biegów żywotność baterii niejednokrotnie jest czynnikiem ograniczającym precyzyjny zapis dystansu i trasy, gdyż odbiornik GPS znacznie obciąża baterię. Wyjątkowy algorytm Suunto FusedTrack™ łączy dane GPS ze wskazaniami czujnika ruchu w celu poprawy dokładności śledzenia trasy i dystansu. To pozwala wydłużyć czas działania baterii poprzez zmniejszenie parametrów pomiaru GPS bez znaczącego spadku dokładności.

Firma Suunto to ekspert w dziedzinie sportu. Model Suunto 9 wyposażony jest w ponad 80 trybów sportowych oraz zapewnia wygodny pomiar tętna dzięki technologii Valencell Inc. Zegarek oferuje pełną nawigację GPS na trasie, godziny wschodu i zachodu słońca, alarm burzowy i wiele innych funkcji doskonale nadających się dla sportowców i entuzjastów przygód w terenie.

REKLAMA

Nowy zegarek Suunto 9: Aż 120 godzin pracy z GPS!
Nowy sportowy zegarek Suunto 9 z ultrawytrzymałą baterią i długim czasem pracy z GPS

Podziel się swoją pasją za pomocą aplikacji Suunto app

Model Suunto 9 można sparować z nową aplikacją Suunto app, by śledzić wszystkie treningi i starty, jak też obserwować długoterminowe tendencje, w tym trendy dziennej aktywności i snu. W prosty sposób można udostępniać najlepsze osiągnięcia i łączyć się z innymi członkami społeczności aplikacji.

Połączenie z telefonem komórkowym ułatwia organizowanie codziennych zajęć poprzez wyświetlanie alertów o połączeniach przychodzących, wiadomości i powiadomień na ekranie zegarka. Aplikacja Suunto app jest dostępna w sklepie App Store i Google Play.

Najwyższej jakości materiały i dopracowana konstrukcja stanowią świetne uzupełnienie zalet tego zaprojektowanego i wyprodukowanego w Finlandii zegarka o niezwykłych możliwościach. Bezel (pierścień) oraz przyciski ze stali nierdzewnej, szafirowe szkło krystaliczne oraz solidną obudowę połączono z miękkim i wytrzymałym silikonowym paskiem, który zapewnia komfort noszenia.

Suunto 9 będzie dostępny na rynku od 26 czerwca w dwóch różnych wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 2.499 PLN. Więcej informacji o o tym modelu na suunto.com/suunto9.

S

Zobacz również:
Biegi przełajowe są idealne na wyjście poza strefę komfortu i przełamanie stagnacji formy. Trail to również świetna odskocznia od treningowej rutyny i urozmaicenie kalendarza startów. Zobacz, jak wiele korzyści takie bieganie przyniesie każdemu biegaczowi ulicznemu i jak trenować pod zawody w przełajach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA