Obywatelu, zapisuj się! RWSB 2019 zaprasza!

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji rozgrywanego pod patronatem naszego magazynu i cieszącego się coraz większą popularnością cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg! Wiemy już, jakie imprezy znalazły się w kalendarzu oraz ile wynoszą opłaty startowe.

Ruszyły zapisy do cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg 2019!
fot. Runner's World Super Bieg

Dawno już minęły czasy, kiedy górscy biegacze zapadali zimą w niedźwiedzi sen, oszczędzając siły na biegową wiosnę. Biegamy teraz przez okrągły rok i już sporo tegorocznych startów za nami, ale, mimo wszystko, wiosna to wciąż wiosna i dopiero kiedy wszystko wokół się zazieleni, a słońca będzie nieco więcej, ruszymy szturmować biegowe szlaki.

Kolejny sezon cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg już przyjmuje zapisy do wszystkich swoich tegorocznych edycji, a wystartuje w maju – pierwszy bieg cyklu odbędzie się 12 maja w Polanicy-Zdroju. IV Półmaraton Górski Polanica-Zdrój i Dziesiątka Staropolanki znów zainaugurują cykl RWSB, a odbędzie się to w pięknym uzdrowisku, w tłumie kibiców, na pięknej górskiej trasie.

Ruszyły zapisy do cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg 2019!
fot. Runner's World Super Bieg

Ciąg dalszy cyklu wciąż jeszcze w maju – 23 maja jedyny w swoim rodzaju bieg górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju – IV Interferie Run. Wspaniały i malowniczy półmaraton biegnący przez Góry Izerskie ze stawiającym do pionu podbiegiem na ostatnich metrach. Oczywiście będzie też „dycha” - z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa. Dlaczego warto ją pobiec? Bo to chyba najszybsza górska dycha w Polsce – prawie cały czas biegniemy w dół!

Potem cykl Runner's World Super Bieg opuści na chwilę Dolny Śląsk, aby udać się w podróż do Wisły. V Półmaraton Wiślański i Wiślańska „10” odbędą się 16 czerwca. Warto przyjechać w Beskid Śląski po punkty do generalki i aby zmierzyć się z wiślańską trasą. Czeka start i meta w centrum Wisły i długi finisz tuż obok amfiteatru.

Ruszyły zapisy do cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg 2019!
fot. Runner's World Super Bieg

Mały biegowy festiwal szykuje się 21 lipca w Bielawie. Kapitalnie położony nad Jeziorem Bielawskim ośrodek wypoczynkowy i wyrastające tuż obok Góry Sowie tworzą znakomite połączenie. W takiej scenerii zostanie rozegrany IV Półmaraton Kalenica i bieg na 10 km. To nie wszystko, bo wczesnym rankiem wszystko zacznie się od II Ultra Sowy, której uczestnicy drugi raz zmierzą się z dystansem 53 km po sowiogórskich ścieżkach. To będzie długi, piękny biegowy dzień.

Krótka wakacyjna przerwa i czas na finał. Góry Izerskie, Świeradów-Zdrój, meta tuż pod szczytem Stogu Izerskiego. Alpejski bieg 4F Świeradów Run czeka biegaczy 14 września. Na koniec podsumowanie klasyfikacji generalnej, dekoracje, nagrody i huczne zakończenie.

Każdy bieg zaliczany do RWSB to odrębne, jedyne w swoim rodzaju zawody, ale we wszystkich można zbierać punkty do klasyfikacji generalnej. A nagradzanych miejsc w generalce jest sporo, bo aż 10 w każdej przewidzianej regulaminem kategorii.

Ruszyły zapisy do cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg 2019!
fot. Runner's World Super Bieg

Opłata startowa za dowolny bieg cyklu wynosi tylko 60 PLN (płatne do każdego poniedziałku poprzedzającego bieg). Potem opłata wzrasta do 80 PLN i tyle zapłacimy też w dniu startu. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, rejestrujemy się  w bazie danych cyklu, a po opłaceniu wybranego biegu, lądujemy na jego liście startowej. Można też skorzystać z promocyjnych pakietów, obejmujących 3, 4 lub 5 dowolnych startów.

Zapisy już ruszyły – więcej szczegółów i informacji znajdziecie na stronie superbieg.pl.

RWSB to dobra okazja do startowania w górach dla tych, którzy naprawdę chcą w nich solidnie pobiegać oraz dla tych, którzy chcą dopiero zacząć przygodę z biegami górskimi. Znów toczyć się będzie rywalizacja indywidualna w kategoriach na obu dystansach oraz walka wśród biegowych drużyn. Będą medale na mecie, kolekcjonowanie biegowych upominków za kolejne starty, trudne - i nieco łatwiejsze też ;-) - trasy, masa radości, satysfakcji i pozytywnej atmosfery, która staje się już znakiem rozpoznawczym RWSB.

Góry Izerskie, Góry Sowie, Beskid Śląski, Góry Bystrzyckie – cykl Runner's World Super Bieg zaprasza!

RWSB

Zobacz również:
REKLAMA
}