Ostatni dzień zapisów na 1Milę w Warszawie!

Jeszcze tylko dziś do północy możecie zapisać się na warszawską edycję zawodów 1Mila. To ostatnia szansa, by móc zmierzyć się z dystansem 1609 m, walcząc o Amatorskie Mistrzostwo Polski w Biegu na Milę. Udział w imprezie zapowiedziało wielu dziennikarzy, a także sportowców, m.in. wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy Marek Plawgo oraz mistrzyni MMA Joanna Jędrzejczyk!

Ostatnie dni zapisów na 1Milę w Warszawie!
fot. 1Mila

1Mila to wyjątkowa impreza biegowa rozgrywana na stadionie, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach na dystansie 1609,34 m startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). 

"To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Atmosfera stadionu, kilkunastoosobowe serie, koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją live i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz sportowy na żywo, fotofinisz, sędziowie PZLA" – wylicza Marcin Lewandowski, aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 1500 m i ambasador 1Mili, który w artykule Jak pobiec 1 milę rekordowo szybko podzielił się swoimi wskazówkami dotyczącymi treningu i taktyki na start na tym dystansie. 

To już trzecia edycja imprezy. 9 czerwca 2019 r. na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się III Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na Milę. O tytuł mistrza Polski powalczą także dziennikarze i blogerzy. Poza biegiem głównym na 1 milę odbędą się biegi sztafetowe 4 x 400 metrów oraz darmowe Kinder+Sport Biegi Dzieci, rozgrywane na dystansach 100 m, 400 m i 800 m.

Piątek, 31 maja, jest ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń na zawody w Warszawie. Zapisy odbywają się przez stronę 1mila.pl. Wystartowały już też zapisy na poznańską edycję imprezy, która odbędzie się 29 września na stadionie POSiR na Golęcinie.

Ambasadorami imprezy są halowy mistrz Europy 2019 na 1500 m Marcin Lewandowski, znakomita lekkoatletka Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi: Katarzyna Gorlo oraz Bartosz Olszewski.

RW

REKLAMA
}