PKO Białystok Półmaraton najlepszym biegiem w Polsce

Półmaraton w Białymstoku został wyróżniony kilkoma nagrodami przyznawanymi przez czytelników portalu MaratonyPolskie.pl. Bieg został uznany najlepszym półmaratonem, najlepszym biegiem w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców i najlepszym biegiem masowym.

Białystok Półmaraton, Grzegorz Kuczyński, Fundacja Białystok Biega, najlepszy półmaraton w Polsce materiały prasowe
Półmaraton w Białymstoku został doceniony przez biegaczy / fot. materiały prasowe

PKO Białystok Półmaraton zebrał cały wór wyróżnień w plebiscycie organizowanym przez portal MaratonyPolskie.pl.

Impreza została Najlepszym Półmaratonem w Polsce, w kategorii półmaratonów dużych (powyżej 1000 uczestników). Jakby tego było mało, PKO Białystok Półmaraton został uznany za Najlepszy Bieg organizowany w miastach powyżej 100 tys mieszkańców. Zajął również zaszczytne 1 miejsce w rankingu Biegów Masowych! Warto zaznaczyć, że w tej kategorii były największe maratony, półmaratony, biegi na 10 km z ilością uczestników powyżej 1000 z całej Polski!

„Wyróżnienie od MaratonyPolskie.pl jest dla nas szczególnie cenne ponieważ to sami biegacze, uczestnicy organizowanego przez nas półmaratonu, oceniali nas na tle innych biegów na tym dystansie jakie miały miejsce w ubiegłym roku w całej Polsce. Wysiłek całego zespołu Fundacji Białystok Biega został doceniony przez biegaczy. Zdecydowanie dodaje nam to energii do dalszej wytężonej pracy i stanowi mocny motywator, aby nasz bieg rozwijać i wprowadzać w nim kolejne udogodnienia dla uczestników. Mówiąc »nasz bieg« mam na myśli całą społeczność – nie tylko nas jako organizatorów, ale przede wszystkim biegaczy, wolontariuszy, kibiców, dzięki którym stworzyliśmy wydarzenie biegowe, które już po czterech edycjach zostało numerem 1 w Polsce wg biegaczy.” - powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega, organizator półmaratonu.

Czytaj więcej o działalności Fundacji Białystok Biega: Prezes Grzegorz Kuczyński: Chcę rozbiegać wschód Polski

Warto wspomnieć, że PKO Białystok Półmaraton został już doceniony przez Europejską Federację Lekkoatletyczną (European Athletics), która w grudniu 2016 roku przyznała organizatorom certyfikat pięciu gwiazdek za najwyższy poziom organizacyjny biegu.

Już od 2. edycji PKO Białystok Półmaraton jest w gronie biegów zaliczanych do Korony Półmaratonów Polskich, spośród 10 innych, największych półmaratonów (m.in. Półmaraton Warszawski, Poznań Półmaraton czy Wrocław Nocny Półmaraton).

W ramach wydarzenia odbywa się, poza półmaratonem, bieg towarzyszący na dystansie 5 km. W 2016 roku w imprezie wzięło udział ponad 2300 dorosłych uczestników i 700 dzieci w specjalnie dla nich przygotowanych biegach.

Zapisy do PKO Białystok Półmaratonu są otwarte. W tej chwili na listach jest już ponad 1750 osób. Zapowiada się więc rekord frekwencji, choć nie to w Białymstoku jest najważniejsze.

informacja prasowa

Zobacz również:
REKLAMA
}