PKO Poznań Maraton 2019 z IAAF Road Race Bronze Label

PKO Poznań Maraton ponownie otrzymał prestiżowe wyróżnienie IAAF Road Race Bronze Label, stanowiące potwierdzenie wysokiego poziomu organizacyjnego i technicznego zawodów w stolicy Wielkopolski.

IAAF Road Race Bronze Label dla 20. PKO Poznań Maratonu

"Z dumą i wypiekami na twarzy pragniemy poinformować, że Poznań Maraton po raz drugi otrzymał prestiżowe odznaczenie IAAF - organizacji, która od 1912 roku zrzesza związki lekkiej atletyki z całego świata" - poinformowali w komunikacie prasowym organizatorzy maratonu w stolicy Wielkopolski.

Co roku IAAF (International Association of Athletics Federations - Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) przyznaje certyfikaty, które stanowią wyznacznik jakości wybranych biegów ulicznych. Są nimi odznaki: Bronze, Gold, Silver, a od 2020 roku także Platinum.

By móc starać się o otrzymanie jednego z powyższych wyróżnień, organizatorzy zawodów muszą spełnić szereg wymagań organizacyjnych i technicznych, które decydują o wysokim standardzie całej imprezy biegowej. 

W tym roku Poznań Maraton znalazł się w międzynarodowym gronie 114 biegów, które mogą pochwalić się odznaką IAAF Road Race, otrzymując Bronze Label za 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

W kategorii Gold IAAF certyfikował 56 imprez biegowym, kategorię Silver otrzymało 26 biegów, a kategorią Bronze odznaczono 32 biegi. Pełna lista IAAF Road Race Label na oficjalnej stronie IAAF.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja poznańskiego maratonu odbędzie się 20 października. Na listę startowej wpisało się już ponad 4400 zawodników! Limit wszystkich uczestników to 6 tysięcy osób, wciąż więc można dołączyć do tych, którzy jesienią zmierzą się z królewskim dystansem na ulicach stolicy Wielkopolski (zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie imprezy: runner.marathon.poznan.pl/run/join/4?rw=1). Do 13 września opłata startowa wynosi 160 złotych.

Więcej informacji na marathon.poznan.pl.

PM

Zobacz również:
REKLAMA
}