PKO Poznań Maraton 2020 odwołany! Jest nowy termin i wirtualny bieg

21. PKO Poznań Maraton to kolejna tegoroczna impreza, która ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2 nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Organizatorzy zdecydowali się przełożyć go na przyszłoroczną jesień, a zamiast niego w tym roku proponują wszystkim biegaczom start w PKO Poznań Virtual Run na dystansach od 5 km do maratonu.

PKO Poznań Maraton 2020 odwołany! Jest nowy termin i wirtualny bieg Adam Ciereszko
fot. Adam Ciereszko

"W organizacji naszych imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. W tej kwestii nadal nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, kibiców, mieszkańców miasta, a także naszych pracowników i wolontariuszy – mówi Łukasz Miadziołko dyrektor PKO Poznań Maratonu. - Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu Poznań Maratonu wydaje nam się jedyną słuszną".

Zaplanowany na 18 października tego roku 21. PKO Poznań Maraton decyzją jego organizatorów odbędzie się niemal dokładnie 12 miesięcy później - nowy termin zawodów to 17 października 2021 roku.

Przeniesienie opłaty lub zwrot wpisowego

Biegacze, którzy zgłosili swój udział w tegorocznej edycji Poznań Maratonu, mogą przenieść opłatę startową - z gwarancją niezmienności ceny - na nowy termin imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Każdy z zapisanych już uczestników wybór odpowiedniej opcji może zaznaczyć na swoim indywidualnym profilu zawodnika.

"W tym celu powinien się zalogować na stronie runner.marathon.poznan.pl, następnie wybrać jedną z opcji i kliknąć „Wyślij”. Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić lub wysyłać maila" – mówi Monika Prendke, kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

Więcej szczegółów przeniesienia opłaty i zwrotu wpisowego organizatorzy przedstawili tutaj: marathon.poznan.pl/zaplanowany-na-18-pazdziernika-br-21-pko-poznan-maraton-nie-odbedzie-sie-co-dalej.

To pierwszy przypadek w historii Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza , że następuje przerwa w jego organizacji. Na tegoroczną edycję, która miała odbyć się 18 października, dotychczas zapisało się 1761 zawodników, z czego 1193 biegaczy miało już nadany numer startowy.

Wirtualny plan B wchodzi w życie

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu zachęcają do udziału w alternatywnym evencie. Tym samym realizują zapowiedziany w maju w wywiadzie dla programu „Bez zadyszki” tzw. plan B. Jest nim, podobnie jak w większości innych imprez biegowych, organizacja przez POSiR biegu wirtualnego. Więcej szczegółów tego wydarzenia, które ma już swoją nazwę - PKO Poznań Virtual Run, zostanie przedstawionych wkrótce. Organizatorzy, uchylając rąbka tajemnicy, zapowiadają, że impreza będzie zorganizowana w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansie 5 km, 10 km, półmaratonu lub maratonu.

RW

REKLAMA
}