Poznań Maraton 2019: organizatorzy pokazali medal jubileuszowej edycji

Niespełna 3 tygodnie pozostały do startu 20. PKO Poznań Maratonu! Przygotowania do jubileuszowej edycji idą pełną parą. Organizatorzy zdążyli już zaprezentować koszulkę i zawartość pakietów startowych, przedstawić leitmotiv tegorocznej imprezy, a także aż dwa razy podnieść limit zawodników. Obecnie na liście startowej zapisanych jest ponad 6900 uczestników, co oznacza, że wolnych jest jeszcze mniej niż 100 miejsc!

Poznań Maraton pokazał medal jubileuszowej edycji!

Wiadomo już, że 20 października w Poznaniu dominować będzie granat i złoto! W takich barwach biegacze i organizatorzy celebrować będą 20 lat biegowej tradycji na królewskim dystansie. Zawodnicy wiedzą już, jak będzie wyglądała jubileuszowa koszulka oraz że w pakiecie startowym będzie czekać na nich wielofunkcyjny komin, bawełniana torba na ramię, piwo od Browaru Fortuna w jubileuszowej etykiecie, czekolada Terravita, naturalny energetyk od Veroni Active, a także voucher ze zniżką -50% na dowolny mecz Lecha Poznań, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Poznaniu do końca tego roku.

Medal  20. PKO Poznań Maratonu

Bogata historia, jaką niosą za sobą medale dotychczasowych edycji Poznań Maratonu, to mozaika, na którą składają się godne upamiętnienia postaci i wydarzenia związane ze stolicą Wielkopolski. Pomysł ten zrodził się w 2006 roku i organizatorzy trwają przy nim do dziś! Dwie dekady tradycji biegowej na dystansie 42,195 km sprawiają, że to właśnie liczba 20 dominuje na tegorocznym medalu.

Znaczącym elementem projektu jubileuszowego krążka jest również postać Macieja Frankiewicza – inicjatora, pomysłodawcy, czynnego uczestnika, a od 2010 roku również patrona poznańskiego maratonu. Wiceprezydent Poznania, tragicznie zmarły w 2009 roku, startował w pierwszych 9 edycjach imprezy, o którą zabiegał, a która obecnie przyciąga biegaczy z całego świata.

Na złotej szarfie, na której zawieszony jest srebrny medal, umieszczony został kolaż z wybranych fotografii prezentujący zarys uczestników startujących w poprzednich latach.

Warto dodać, że pełną kolekcję 19 medali ze wszystkich edycji Poznań Maratonu posiada obecnie 64 biegaczy.

Ostatnie wolne miejsca!

Obecnie opłata  startowa za udział w 20. PKO Poznań Maratonie wynosi 200 złotych. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie internetowej imprezy do 17 października, a w Biurze Zawodów w dniach od 18-19 października, lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń, który w tym roku wynosi 7 000.

Sponsorem tytularnym zawodów jest PKO Bank Polski. 20. PKO Poznań Maraton wspierają również 4F, Veronii Active, Browar Fortuna, Lidl, Aquanet oraz Terravita. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

PM

Zobacz również:
REKLAMA
}