[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Poznań Maraton z certyfikatem IAAF Road Race Bronze Label

PKO Poznań Maraton wyróżniony został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych certyfikatem IAAF Road Race Bronze Label za 2017 rok! Odznaczenie to jest potwierdzeniem spełnienia przez organizatorów zawodów w stolicy Wielkopolski wyśrubowanych wymagań stawianych przez IAAF biegom ulicznym.

Poznań Maraton z certyfikatem IAAF Road Race Bronze Label fot. Adam Ciereszko

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF każdego roku odznacza biegi certyfikatami: Gold, Silver oraz Bronze Label. Przyznawane są one na podstawie wymagających kryteriów, a ich otrzymanie jest potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych. Jedno z takich odznaczeń – otrzymał Poznań Maraton za spełnienie wyśrubowanych standardów, jakie w minionym roku przed Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji postawiła międzynarodowa federacja. 

Wśród wymogów IAAF znalazły się wymogi zarówno natury organizacyjnej, jak i sportowej.

REKLAMA

I tak np. w gronie zawodników tzw. elity musieli pojawić się reprezentanci przynajmniej z czterech krajów, legitymujący się wysokimi wynikami sportowymi. W przypadku mężczyzn minimalny czas wynosił 2:16:00, a w przypadku kobiet 2:38:00. Zarówno czołówka kobiet, jak i mężczyzn musiała być prowadzona samochodem odmierzającym czas biegu (dotychczas w poznańskim maratonie było tak tylko w przypadku mężczyzn). Podczas biegu zawodnikom elity nie mogli towarzyszyć na trasie jadący na rowerach menedżerowie czy trenerzy. Ponadto należało zorganizować im specjalną odprawę, pokazać na żywo trasę, tzn. objechać ją razem z nimi, jak również zagwarantować przed samym biegiem miejsce do spokojnej rozgrzewki.

"To tylko kilka wymagań z którymi musieliśmy się zmierzyć, by uzyskać Bronze Label – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR. - Większość wymogów określonych przez IAAF spełniliśmy, zanim wystąpiliśmy o aplikację certyfikatu, np. trasa naszego biegu posiada atest, każdy jej kilometr jest oznaczony, a co 5 kilometrów znajdują się punkty medyczne oraz kontrolne z pomiarem czasu".

"Aplikując na najniższe odznaczenie, powinniśmy także zapewnić z maratonu transmisję na żywo (w tym przypadku wystarczyła relacja on-line) oraz powinniśmy przeprowadzić badania antydopingowe – pobrać losowo 4 próbki (dwie od kobiet, dwie od mężczyzn, w tym EPO). Te i wiele innych kryteriów spełnialiśmy już od kilku lat, a niektóre nawet od pierwszej edycji Poznań Maratonu" – dodaje dyrektor POSiR.

Dotychczas za rok 2017 IAAF przyznał 103 certyfikaty, w tym 33 Bronze, 20 Sliver oraz 50 Gold Label. Na liście tej znalazły się również polskie biegi, cztery z certyfikatami Bronze (Poznań Maraton, Onico Gdynia Half Marathon, PZU Półmaraton Warszawski, DOZ Maraton Łódź) i jeden z certyfikatem Silver – Orlen Warsaw Maraton.

Aktualizowany każdego dnia wykaz biegów objętych certyfkatami IAAF za rok 2017 znajduje się na stronie iaaf.org/competitions/iaaf-label-road-races/calendar/2018.

PM

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij