Poznań Półmaraton 2019: przygotowania na finiszu!

11 tysięcy zawodników na liście startowej, tablice informacyjne „Trasa biegu” na poznańskich ulicach i billboardy w przestrzeni miejskiej to znak, że przygotowania do 12. PKO Poznań Półmaratonu wkroczyły w finalną fazę. Już w niedzielę o godzinie 10 barwny tłum biegaczy podejmie wyzwanie i ruszy do walki z dystansem 21 097 km.

11. PKO Poznań Półmaraton Adam Ciereszko
Na trasie Poznań Pólmaratonu biegaczy dopingują również gwiazdy lekkiej atletyki (fot. Adam Ciereszko)

Kolorowy pakiet startowy

Szczególną uwagę biegaczy przykuł tegoroczny, kolorowy pakiet startowy. W torbie na ramię z napisem „Mój ślad pozostał w Poznaniu” każdy uczestnik zawodów znajdzie: koszulkę techniczną marki 4F, butelkę piwa bezalkoholowego od Browaru Fortuna, napój energetyczny od marki Veroni, 2 Chocko Sticks o smaku mlecznym i gorzkim od firmy Terravita, fit baton od firmy Zeelandia, wielofunkcyjny komin od Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Doping na trasie, regeneracja na mecie

Na trasie biegacze będą mogli zregenerować swoje siły średnio co 5 km. Na punktach odżywiania znajdą się: napój izotoniczny Veroni Active Isotonic, poznańska kranówka Aquanetu, czekolada Terravita i pastylki Dextro.

Wzdłuż całej trasy biegaczom kibicować będą tłumy wspierających fanów, którzy niejednokrotnie zdaniem zawodników uzyskali miano najlepszych kibiców w Polsce. Półmaratończykom towarzyszyć będą m.in. zespoły muzyczne, grupy rekonstrukcyjne upamiętniające 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, niebiesko-biała strefa kibica Lecha Poznań czy żywiołowo dopingujący krewni, przyjaciele i znajomi.

Zobacz także: PKO Poznań Półmaraton 2019: trasa biegu

Po ukończonym półmaratonie biegacze mogą odpocząć i świętować swoje wyniki, pijąc piwo, napój izotoniczny, herbatę lub wodę, a także uzupełniając kalorie w postaci makaronu, owoców czy czekoladek.

Sportowy weekend atrakcji

13 kwietnia na placu Marka po raz pierwszy odbędzie się festiwal biegowy dla najmłodszych miłośników biegania. Dla dzieci i młodzieży przygotowalno pełne gadżetów, bezpłatne pakiety startowe. Start biegów zaplanowany jest na godzinę 14:00.

W sobotę od godziny 15:00 organizatorzy zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych prelekcjach (szczegółowy program spotkań: bit.ly/2I8vzWL). Tegorocznymi mówcami będą sportowcy, a także eksperci z różnych dziedzin związanych ze sportem, medycyną i zdrowiem. Posłuchamy m. in. Piotra Sucheni, jedynego Polaka, który wygrał maratony na biegunie północnym i południowym, Michała Walczewskiego i Sławka Smolińskiego, czyli autorów projektu 201races.com, startujących w najbardziej odległych zakątkach świata, oraz dr hab. Sławomira Marszałka, autorytetu w dziedzinie osteopatii w Polsce.

Ponadto sponsor tytularny imprezy, PKO Bank Polski, zaprasza do swojego miasteczka sportowego. W sobotę od godziny 14:00 na zainteresowanych czekają piłkarskie atrakcje. Z kolei w niedzielę można zmierzyć się w konkurencjach lekkoatletycznych, wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy, zasięgnąć porad w strefie zdrowia i spotkać się ze znanymi sportowcami. W oczekiwaniu na biegaczy zapraszamy także do strefy Bridgestone umiejscowionej na Placu Marka. Tam odbędzie się spotkanie z legendą polskiej piłki ręcznej Karolem Bieleckim.

Zapisy na tegoroczną edycję półmaratonu wciąż trwają. Ostateczny termin dokonania opłaty startowej online - pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie osiągnięty limit opłaconych zgłoszeń (tj. 12 000) - mija 11 kwietnia 2019. 

12. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Sponsorem tytularnym Półmaratonu jest PKO Bank Polski, a sponsorem technicznym firma 4F.

Więcej informacji na halfmarathon.poznan.pl

PP

Zobacz również:
REKLAMA
}