Poznań Półmaraton pokazał "piłkarski" medal 14. edycji biegu

Wiemy już, jak będzie wyglądał medal, który zawiśnie na szyjach uczestników 14. PKO Poznań Półmaratonu. W tym roku organizatorzy pamiątkowym krążkiem dla wszystkich biegaczy postanowili uczcić stulecie klubu piłkarskiego Lech Poznań.

Poznań Półmaraton pokazał Poznań Półmaraton
fot. Poznań Półmaraton

Już za niespełna miesiąc na starcie poznańskiej imprezy stanie kilka tysięcy uczestników. Jak będzie wyglądał krążek, który otrzymają biegacze na linii mety?

Szarfę medalu z jednej strony ozdabia specjalny, rocznicowy herb klubu piłkarskiego Lech Poznań, a z drugiej liczba 14 nawiązująca do czternastej edycji PKO Poznań Półmaratonu. Umieszczone na rewersie krążka daty 1922-2022 nawiązują do stulecia, w którym klub zgromadził na swoim koncie 7 tytułów mistrza Polski oraz 5 triumfów w Pucharze Polski.

To nie koniec odniesień do popularnego Kolejorza. Na medalu wygrawerowana jest także lokomotywa, którą dobrze znają wszyscy kibice udający się na Stadion Miejski w Poznaniu. Na awersie natomiast zobaczymy charakterystyczne fale, które przywodzą na myśl skrzydła widoczne w herbie poznańskiej drużyny. Z kolei na boku medalu znajduje się napis "Nigdy się nie poddawaj".

"To hasło doskonale znamy z Bułgarskiej i na pewno jest ono bliskie półmaratończykom. Mamy nadzieję, że tak jak piłkarzy, 3 kwietnia podniesie na duchu także naszych zawodników i doda im sił w pokonywaniu kolejnych kilometrów" – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor biegu.

Poznań Półmaraton pokazał Poznań Półmaraton
fot. Poznań Półmaraton

"Od wielu lat współpracujemy z poznańskim półmaratonem, wspieramy biegaczy, podziwiamy ich i dopingujemy im w naszej Strefie Kibica. Tym bardziej cieszy, że udało się w tym roku zaznaczyć naszą obecność pięknym medalem, nawiązującym do okrągłej rocznicy klubu" – mówi Karol Klimczak, Prezes Zarządu Lecha Poznań.

Na medalu nie zabrakło również ważnego dla każdego biegacza miejsca, na którym można wygrawerować swoje imię i czas uzyskany na dystansie 21,0975 kilometrów.

Informujemy, że z Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 lutego zniosło większość obostrzeń dotyczących organizacji imprez sportowych. Tym samym w kwietniowym biegu będzie mogło wziąć udział 8 tysięcy uczestników, bez konieczności okazywania certyfikatów covidowych oraz testów na obecność koronawirusa.

Obecnie na liście startowej jest ponad 5 tysięcy zawodników. Sponsorem tytularnym Poznań Półmaratonu jest PKO Bank Polski.  Impreza odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Więcej informacji na stronie halfmarathon.poznan.pl

PP

REKLAMA
}