Rekord frekwencji na Wings For Life w Poznaniu!

Na 10 dni przed tegoroczną edycją globalnego biegu Wings For Life wiadomo już, że w Poznaniu pobity zostanie rekord frekwencji - na terenach jeziora Malta pobiegnie komplet 6 tysięcy biegaczy. Lista startowa została już zamknięta.

Do startu pozostało 10 dni, a miejsc startowych na bieg w Poznaniu już nie ma. Pomimo większego limitu niż w zeszłym roku, pierwszy raz od początku tej imprezy lista startowa została zamknięta przed dniem biegu. 7 maja na terenach Jeziora Maltańskiego stawi się komplet 6 tysięcy uczestników. Wśród nich są m.in. Beata Sadowska, Agnieszka Więdłocha, Monika Pyrek, Joanna Jóźwik, Adam Małysz, Paweł Korzeniowski, Alan Andersz, Michał Kościuszko i Tadeusz Błażusiak.

Cel: zebrać środki na badania nad urazami rdzenia kręgowego

Nad Jeziorem Maltańskim pojawi się rekordowa ilość uczestników. Dziś zamknięta została lista startowa - to oznacza, że 6000 osób w Polsce postanowiło wesprzeć działalność fundacji Wings for Life i sprawdzić się w biegu, w którym meta goni zawodników.

Po raz pierwszy w charakterze biegacza „wystąpi” Michał Kościuszko – kierowca rajdowy od samego początku wspiera Światowy Bieg Wings for Life, najpierw jako kierowca „mety”, a w 2016 dopingował uczestników na trasie. Wśród biegowych debiutantów będą także aktorzy: Alan Andersz, Maria Dejmek, sportowcy, mistrzowie świata w swoich dyscyplinach: Paweł Korzeniowski (pływanie), Tadeusz Błażusiak (enduro).

Osoby, które nie zdążyły zapisać się na start w Poznaniu, bądź fizycznie nie mogą się tam wybrać - mają szansę uczestniczyć w biegu za pomocą aplikacji Wings for Life World Run dostępnej na urządzenia mobilne. Z takiej możliwości skorzystają między innymi aktor Jakub Wesołowski i blogerka biegowa Panna Anna.

W Lublinie, Giżycku, Krakowie i Rzeszowie ekipa BiegamBoLubię zaprasza na Grupowe Biegi z aplikacją. To świetna alternatywa na dołączenie do globalnej inicjatywy w swoim mieście. Zamiast prawdziwego Samochodu Pościgowego z Adamem Małyszem za kierownicą, biegaczy goni wirtualna meta. Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie biegu, a sama aplikacja i udział są bezpłatne.

Do uczestnictwa i kibicowania w Światowym Biegu zachęcają ambasadorowie znani ze świata kultury i sportu. „Zapraszam wszystkich chętnych do mojej drużyny! Nowicjuszy i tych, którzy tak jak ja, na starcie w Poznaniu zameldują się po raz czwarty. Możemy pobiec w rytmie slow, dla przyjemności i bez stresu, dopóki nie dogoni nas samochód“  - tak na bieg zaprasza Beata Sadowska, która z Wings for Life World Run związana jest od samego początku.

Spotkanie drużyn odbędzie się w dniu biegu, o godzinie 11:30. W Polsce zarejestrowało się ich ponad 190, ambasadorów: najliczniejsza Joanny Jóźwik, Moniki Pyrek, Agnieszki Więdłochy, , Pawła Korzeniowskiego, Jerzego Skarżyńskiego, Adama Małysza; klubów sportowych: Wieczorne Bieganie w Szczecinie, BiegamBoLubię, KKS Lech Poznań; fundacji i firm m.in. fundacja Jedyna Taka.

Biuro zawodów znajdujące się na terenie kompleksu Malta będzie otwarte od piątku, 5 maja. Uczestnicy będą mogli spokojnie odbierać pakiety startowe, w których w tym roku znajduje się wysokiej jakości koszulka techniczna Puma.

Godziny otwarcia Biura Zawodów Wings for Life World Run 2017 w Poznaniu:
5 maja, piątek – w godz. 16:00 – 21:00
6 maja, sobota – w godz. 10:00 - 21:00
7 maja, niedziela – w godz. 8:00 - 11:00

WFL

REKLAMA
}