Reporterzy Biegu po Nowe Życie przepytują ekspertów

Bieg po Nowe Życie - społeczna inicjatywa wsparcia polskiej transplantologii - wystartował z nowym projektem internetowym. To audycja wideo transmitowana na fanpage'u tej imprezy, która nosi tytuł "Trójka z Plusem". Audycja wyjątkowa, bowiem tworzona przez osoby po przeszczepieniu dla osób po przeszczepieniu.

Reporterzy Biegu po Nowe Życie przepytują ekspertów Bieg po Nowe Życie
fot. Bieg po Nowe Życie

Jakie jest założenie internetowych spotkań? W każdym z nich trzy osoby po przeszczepieniu stawiają pytania Plusowi, czyli "bawią"się w reporterów - Plusem jest osoba związana z medycyną transplantacyjną, ale nie tylko. Będą także osoby znane z ekranów telewizyjnych, które wspierają ideę przeszczepiania i dawstwa narządów.

"Wszystkich przepytamy, będzie poważnie, wzruszająco, ale i trochę śmiesznie - mamy nadzieję, że będą to takie spotkania na trudny czas walki z epidemią - tłumaczy Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie. - To bardzo ważne zwłaszcza dla osób po przeszczepieniu, które w dobie pandemii są grupą szczególnie zagrożoną i wymagającą wsparcia".

Na początek pytania zostały zadane profesorowi Zbigniewowi Włodarczykowi - wybitnemu transplantologowi, dziekanowi Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, a przy okazji przyjacielowi wszystkich osób po przeszczepieniu. W premierowym odcinku audycji w rolę reporterów wcielili się: Adriana Szklarz - kobieta z męskim sercem, Tomasz Zieliński - 9 lat po przeszczepie wątroby oraz Jan Stępniak - 13 lat po przeszczepie nerki. 

W drugim odcinku cyklu "Trójka z Plusem" na pytania reporterów, którymi tym razem byli: Adriana Szklarz, Joanna Prorok oraz Tomasz Samborski – osoby po przeszczepieniu, odpowiadał profesor Roman Danielewicz - chirurg, transplantolog, prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

Kolejne wydania audycji znajdziecie na fanpage'u Bieg po Nowe Życie.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}