Jakie jest założenie internetowych spotkań? W każdym z nich trzy osoby po przeszczepieniu stawiają pytania Plusowi, czyli "bawią"się w reporterów - Plusem jest osoba związana z medycyną transplantacyjną, ale nie tylko. Będą także osoby znane z ekranów telewizyjnych, które wspierają ideę przeszczepiania i dawstwa narządów.
"Wszystkich przepytamy, będzie poważnie, wzruszająco, ale i trochę śmiesznie - mamy nadzieję, że będą to takie spotkania na trudny czas walki z epidemią - tłumaczy Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie. - To bardzo ważne zwłaszcza dla osób po przeszczepieniu, które w dobie pandemii są grupą szczególnie zagrożoną i wymagającą wsparcia".
Na początek pytania zostały zadane profesorowi Zbigniewowi Włodarczykowi - wybitnemu transplantologowi, dziekanowi Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, a przy okazji przyjacielowi wszystkich osób po przeszczepieniu. W premierowym odcinku audycji w rolę reporterów wcielili się: Adriana Szklarz - kobieta z męskim sercem, Tomasz Zieliński - 9 lat po przeszczepie wątroby oraz Jan Stępniak - 13 lat po przeszczepie nerki.
W drugim odcinku cyklu "Trójka z Plusem" na pytania reporterów, którymi tym razem byli: Adriana Szklarz, Joanna Prorok oraz Tomasz Samborski – osoby po przeszczepieniu, odpowiadał profesor Roman Danielewicz - chirurg, transplantolog, prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.
Kolejne wydania audycji znajdziecie na fanpage'u Bieg po Nowe Życie.
RW