Runner's World Super Bieg startuje już 13 maja w Polanicy-Zdroju

Karuzela tegorocznych biegów górskich powoli się rozkręca. Już 13 maja rozpoczyna się cykl Runner's World Super Bieg - w Polanicy-Zdroju odbędzie się 3. Półmaraton Polanica-Zdrój oraz 3. Dziesiątka Staropolanki. Dzień wcześniej w tym samym miejscu kibice obejrzą kolejny wyścig MTB z cyklu Bike Maraton.

Runner's World Super Bieg - inauguracja sezonu 2018 w Polanicy-Zdroju

13 maja do Polanicy-Zdroju ponownie zjadą się (a może raczej zbiegną się?) miłośnicy biegania górskiego. To tu odbędzie się pierwsza impreza tegorocznego górskiego cyklu Runner's World Super Bieg. W tym sezonie seria obejmuje 6 biegów - wszystkie górskie, które łączy jeden organizator i klasyfikacja generalna.

3. Półmaraton Polanica-Zdrój i 3. Dziesiątka Staropolanki

Na każdych zawodach RWSB mamy dwa dystanse do wyboru - półmaraton górski i bieg górski na 10 km. Jedynym wyjątkiem będzie bieg w Bielawie, gdzie oprócz półmaratonu biegacze będą mieć do wyboru bieg na 12 kim oraz coś specjalnego dla ultrasów - Ultra Sowę na dystansie 53 km. Pamiętajmy też o finale cyklu RWSB w Świeradowie Zdroju, gdzie królować będą biegi alpejskie.

W Polanicy-Zdroju będzie standardowo - startuje tu 3. Półmaraton Górski Polanica-Zdrój oraz Dziesiątka Staropolanki. Oba dystanse, choć zupełnie różne, łączy jedno: piękne i wymagające trasy. "Dycha" w Polanicy do doskonała okazja, aby spróbować swoich sił w górskim biegu albo nastawić się na mocny, krótki bieg w trudnym terenie - o ile jest się już dobrym i szybkim góralem. Półmaraton to już spory dystans - zwłaszcza w górach.

Runner's World Super Bieg - inauguracja sezonu 2018 w Polanicy-Zdroju

Bez względu na ewentualne trudności i warunki na trasie - polanickie górskie bieganie to na pewno wspaniała przygoda. Start i meta znajdują się w bezpośredniej bliskości Parku Zdrojowego - brawa i doping kibiców, zwłaszcza na na finiszu, są więc gwarantowane.

Zapisy na zawody Runner's World Super Bieg oraz więcej informacji o całym cyklu na superbieg.pl.

Bike Maraton w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój to miejsce, którego nie może również zabraknąć w rozkładzie jazdy największego w Polsce cyklu maratonów MTB. Bike Maraton przyjeżdża tu w zasadzie "od zawsze", a weterani imprezy na pewno pamiętają, że kiedyś to właśnie w Polanicy odbywały się finałowe zawody, wieńczące cały sezon i cały cykl. Od kilku lat mamy tu jednak Bike Maraton wiosną, a majowe terminy wyścigu przyjęły się już chyba na stałe - tym bardziej, że Bike Maraton w Polanicy-Zdroju to dla wielu zawodników sygnał, że cykl wjeżdża w góry i zaczyna się "prawdziwe" ściganie. Tym razem odbędzie się w przeddzień rozpoczynającego cykl Runner's World Super Bieg półmaratonu i biegu na 10 km.

Inauguracja Bike Maratonu zazwyczaj zaplanowana jest na początek kwietnia, ale pierwsza - prawdziwie górska - edycja to prawie zawsze Polanica-Zdrój. Góry tu były, są i będą pewnie zawsze takie same, ale przecież wiadomo, że co roku jest trochę inaczej - inna jest pogoda, inne warunki na trasie (bywało że ścigano się wśród ostatnich połaci śniegu, w błocie, kurzu, deszczu i upale), a organizatorzy dbają o to, aby co roku czekały na trasach nowości.

Runner's World Super Bieg - inauguracja sezonu 2018 w Polanicy-Zdroju

Zawsze też są do wyboru trzy dystanse - MINI (zawsze nieco ponad 20 km) - dla sprinterów, początkujących i dla tych, którzy po prostu chcą poczuć smak rywalizacji w górskim maratonie MTB, MEGA (zawsze ok. 50 km) dla tych, którzy są w stanie taki dystans sprawnie w górach pokonać i GIGA (bywa, że ponad 80 km) - tu ściga się już kolarska elita i czołowi polscy oraz zagraniczni maratończycy.

Po inauguracji cyklu w Miękini zawodnicy mają prawie miesiąc przerwy, a 12 maja meldują się w Polanicy-Zdroju. Następne zawody cyklu odbędzie się już 26 maja w Zdzieszowicach. W sezonie 2018 cykl Bike Maraton obejmuje ogółem 11 imprez, a wielki finał zaplanowano na 13 października w Sobótce.

Zapisy na zawody Bike Maraton oraz więcej szczegółowych informacji na bikemaraton.com.pl.

RW

REKLAMA
}