Rusza ASICS World Ekiden 2020: wirtualna globalna sztafeta maratońska

Ruszył projekt ASICS World Ekiden 2020, czyli wirtualna sztafeta maratońska, w której mogą wziąć udział biegacze z całego świata. W ten sposób japońska marka chce wzmocnić osłabioną przed pandemię motywację biegaczy, zmobilizować ich do treningów i dać im szansę poczuć emocje towarzyszące sportowej rywalizacji.

Rusza ASICS World Ekiden 2020: wirtualna globalna sztafeta maratońska ASICS
fot. ASICS

Marka ASICS inauguruje w czasach globalnej pandemii nowy projekt skierowany do społeczności biegaczy na całym świecie. ASICS World Ekiden 2020 jest wirtualnym wyzwaniem sztafetowym, w którym wezmą udział 6-osobowe zespoły, aby wspólnie ukończyć maraton. Wyścig zainspirowany społeczną kwarantanną oraz stuleciem japońskiej kultury biegania zostanie podzielony na sześć odcinków na różnych dystansach, dzięki czemu będą mogły wziąć w nim udział osoby o różnych umiejętnościach i poziomie biegowego zaawansowania.

Sztafeta będzie łączyć w sobie elementy zarówno rzeczywistej, jak i wirtualnej rywalizacji. Dzięki dedykowanej platformie online, będzie można na bieżąco śledzić postępy zespołów oraz analizować spersonalizowane rankingi za pomocą popularnych aplikacji, jak Apple Watch, Garmin oraz Fitbit. Celem akcji jest połączenie i zmotywowanie biegaczy z całego świata do aktywności ruchowej w jednym, wspólnym celu, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywają.

Uruchomienie ASICS World Ekiden 2020 jest bezpośrednią odpowiedzią na wyniki globalnych badań prowadzonych przez japońską markę, dotyczących stale zmieniających się potrzeb biegaczy i entuzjastów aktywności sportowej. Badania, które rozpoczęły się bezpośrednio po wybuchu pandemii, wskazują, że 42% osób na całym świecie, które regularnie ćwiczą, ma trudności z utrzymaniem motywacji ze względu na brak lub zmienioną formułę biegów masowych, co wiąże się z brakiem celów startowych. Jednocześnie 74% twierdzi, że odczuwa zdecydowanie większą satysfakcję, jeśli sport może uprawiać z przyjaciółmi lub znajomymi. 67% badanych przyznało natomiast, że z powodu pandemii zostało pozbawionych możliwości sportowej rywalizacji.

Rusza ASICS World Ekiden 2020: wirtualna globalna sztafeta maratońska ASICS
fot. ASICS

"ASICS World Ekiden 2020 jest wyjątkowym wydarzeniem w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią. Wiemy, że ludziom brakuje motywacji, a sportowe więzi zostały wystawione na ciężką próbę. Dajemy im zatem możliwość trenowania i współzawodnictwa w realizacji wspólnego celu" – mówi Yasuhito Hirota, prezes ASICS Corporation.

Ponadto, marka wesprze wszystkie zespoły startujące w sztafecie, oferując im bezpłatny dostęp do różnorodnych produktów i usług w tym dedykowanych szkoleń oraz porad ekspertów. "U podstaw naszych działań leży wsłuchiwanie się w głos biegaczy i zrozumienie ich potrzeb. Obecnie, oznacza to wsparcie w przywróceniu psychicznych oraz fizycznych korzyści wynikających ze sportu zespołowego" – podsumował Yasuhito Hirota.

ASICS World Ekiden 2020 jest otwarty dla wszystkich niezależnie od stopnia biegowego zaawansowania, indywidualnych umiejętności czy dotychczasowego doświadczenia. Biegacze będą mogli wystartować na najpopularniejszych odcinkach – 5 km, 7,2 km oraz 10 km – bezpłatnie rejestrując swój udział od 1 października za pomocą aplikacji Runkeeper lub online poprzez stronę asics.com. Drużyny muszą ukończyć sztafetę w okresie od 11 do 22 listopada 2020 roku.

Porady ekspertów, plany treningowe i najnowsze wiadomości będą dostępne na kanałach social media pod hashtagiem #ASICSWorldEkiden oraz platformie internetowej asics.com/mk/asics-world-ekiden.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}