Rusza Centrum Biegowe ASICS: wirtualnie zyskasz realne wsparcie ekspertów

1 lipca zainaugurowało działalność Centrum Biegowe ASICS - internetowa platforma, dzięki której każdy może zdobyć niezbędną wiedzę potrzebną do świadomego uprawiania sportu. Bezpłatne, wirtualne spotkania z ekspertami potrwają do końca września. Centrum Biegowe ASICS jest pierwszą taką inicjatywą japońskiej marki w Polsce.

Ruszyło Centrum Biegowe ASICS: wirtualnie uzyskasz realne wsparcie P. Kucza
fot. P. Kucza

Bieganie zyskało na znaczeniu szczególnie w czasach pandemii. Stało się nie tylko odskocznią od codziennych wyzwań, ale również doskonałym sposobem na utrzymanie balansu pomiędzy duchem a ciałem. Centrum Biegowe ASICS, jako dedykowana platforma online, będzie źródłem wiedzy i cennych wskazówek zorientowanych między innymi na odpowiedzialny trening, właściwą regenerację i dietę oraz dobór sprzętu do indywidualnych potrzeb.

Przede wszystkim będzie to jednak miejsce, w którym będzie można umówić się na bezpłatną, indywidualną konsultację z trenerem biegowym, specjalistą produktowym, fizjoterapeutą, dietetykiem oraz podologiem. Wszystkie spotkania będą odbywać się online. Ekspertami Centrum Biegowego ASICS są:

  • trenerzy biegowi – Weronika Zielińska / Kacper Piech
  • dietetyk – Katarzyna Biłous
  • podolog – Sylwia Pospieszna
  • fizjoterapeuta – Łukasz Kłos
  • specjaliści produktowi – Kacper Kościelniak / Bartłomiej Kusiak

"Centrum Biegowe ASICS jest naszą odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Sport to już nie tylko ruch, ale zdecydowanie więcej. Rośnie nasza świadomość na temat metod treningowych, odpoczynku czy samego sprzętu. Z drugiej strony, pandemia wymusiła na markach adaptację do nowej rzeczywistości - powiedział Maciej Razik, przedstawiciel ASICS Polska. - Chcemy być jeszcze bliżej wszystkich entuzjastów biegania, zachęcić niezdecydowanych, dzielić się pozytywnymi emocjami, doświadczeniem oraz korzyściami, które wynikają z ruchu w myśl naszego hasła »W zdrowym ciele, zdrowy duch«. Aktywność fizyczna jest ważna jak nigdy wcześniej".

"Każdy z nas biega inaczej i trenuje w inny sposób. Ponadto odpowiednio dobrany sprzęt przekłada się na jakość treningu. Na rynku nie brakuje zaawansowanych technologicznie produktów, ale kluczem do sukcesu jest ich właściwy dobór, tym bardziej że świadoma decyzja zmniejsza ryzyko kontuzji – dodał Daniel Bogacki z ASICS Polska, drugi z pomysłodawców projektu. - Jako marka odpowiedzialna społecznie, w tym roku realizujemy szczególną misję w zakresie kształtowania odpowiednich postaw w wymagających czasach pandemii".

Inauguracja Centrum Biegowego ASICS nastąpiła pod koniec czerwca podczas wirtualnej konferencji prasowej, natomiast zapisy na spotkania ze specjalistami są prowadzone od 1 lipca na stronie centrumbiegoweasics.pl. Platforma będzie dostępna do końca września.

CB

Zobacz również:
REKLAMA
}