Rusza Wirtualna 1Mila z prawdziwymi nagrodami i realną pomocą

Zawody 1Mila przenoszą się do wirtualnego świata! Bezpośredniej rywalizacji z powodu pandemii nie będzie, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. Akcja trwa do 30 sierpnia.

Rusza Wirtualna 1Mila z prawdziwymi nagrodami i realną pomocą 1Mila
fot. 1Mila

Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią Covid-19, stadionowa 1Mila w tradycyjnej formule nie mogła się odbyć. "Dla nas priorytetem zawsze będzie zdrowie uczestników naszych imprez oraz jakość, do której ich przyzwyczailiśmy. Dlatego wypracowaliśmy nową formułę 1Mili, zgodną z naszymi wartościami, którą można bezpiecznie przeprowadzić w aktualnych okolicznościach" – mówi Monika Pyrek, Prezes Fundacji Moniki Pyrek organizującej 1Milę.

"To były dla nas trudne miesiące, ale dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi i niezwykle dumni. Ruszamy z Wirtualną 1Milą - naprawdę DOBRĄ 1MILĄ! – dodaje Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i współorganizator imprezy. Co w niej dobrego? Proste zasady i możliwość „przewalutowania” wybieganych mil na realną pomoc potrzebującym.

Aby wziąć udział w Wirtualnej 1Mili wystarczy zarejestrować się na stronie 1mila.pl i biegać mile, czyli dystanse o długości 1609 metrów (dla ułatwienia 1600-1610 m). Rywalizacja jest bezpłatna. Biegać można wszędzie, zarówno na zorganizowanych zawodach, jak i samodzielnie, treningowo. W prostym formularzu na stronie rejestruje się wyniki przebiegniętych mil, wpisując uzyskany czas i załączając zdjęcie/screen zegarka lub aplikacji dokumentujące wynik.

Zobacz także: Marcin Lewandowski radzi, jak pobiec 1 milę rekordowo szybko

Co dwa tygodnie rywalizacja jest podsumowywana, a uczestnicy nagradzani – nie tylko ci najszybsi, ale także ci najbardziej zaangażowani. Nagrody będą otrzymywać 1., 2., 3., 16., 160. i 1609. osoba w rankingu najszybszych i tych, którzy przebiegli najwięcej mil (rankingi będą prowadzone w podziale na płeć). Nagrodami w zabawie są gadżety sportowe ufundowane przez markę Decathlon.

"To doskonała inicjatywa! Zabawa jest całkowicie bezpłatna, może w niej wziąć udział każdy, gdziekolwiek jest i gdziekolwiek biega, a każdą milą pomaga się potrzebującym. W obecnej sytuacji, kiedy nie można organizować tradycyjnych zawodów, trudno o lepszą formułę" – mówi ambasador 1Mili Marcin Lewandowski, aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 1500 metrów i rekordzista Polski w biegu na milę.

Rusza Wirtualna 1Mila z prawdziwymi nagrodami i realną pomocą 1Mila
fot. 1Mila

"W ramach programu „Biegać każdy może!”, każdy z nas, ambasadorów 1Mili, wybrał jedną fundację, którą chce wspierać. Ja zbieram na dzieciaki walczące z chorobą nowotworową, podopiecznych Fundacji Cancer Fighters. Asia Jóźwik zbiera pieniądze dla sportowców z niepełnosprawnościami, podopiecznych Fundacji Poland Business Run, a Bartek Olszewski, znany również jako Warszawski Biegacz, wspiera bezdomne zwierzęta, czworonożnych podopiecznych Przytuliska w Jadowie. – tłumaczy "Lewy". - Rejestrując się do zabawy, wybiera się  wirtualny team charytatywny jednego z ambasadorów. Dzięki wsparciu sponsorów, wybiegane przez Was mile zamieniają się na złotówki na wybrany cel. Proste i piękne".

Wielką atrakcją całej zabawy, będą imprezy zwieńczające wirtualną rywalizację – Symboliczne 1Mile. Będą to trzy kameralne imprezy biegowe na dystansie mili, które odbędą się we wrześniu w trzech miastach, w których miała się odbyć tradycyjna 1Mila: 6 września w Warszawie, 13 września w Krakowie i 20 września w Poznaniu. Na imprezach obecni będą ambasadorowie! To niepowtarzalna okazja, by ich spotkać i pościgać się z nimi na bieżni.

Udział w tych wyjątkowych biegowych imprezach będzie bezpłatny i będzie można go wygrać wyłącznie w toku Wirtualnej 1Mili. Każdy uczestnik Symbolicznej 1Mili dostanie imienny numer startowy, a na mecie wyjątkowy medal. Organizatorzy tradycyjnie zadbają o najwyższą jakość sportową imprezy (profesjonalny pomiar czasu) i klimat mityngu lekkoatletycznego (komentarz sportowy na żywo, imienne wyczytywanie zawodników na start serii, itd.).

We wrześniu miła niespodzianka czeka też najmłodszych biegaczy, którzy dotychczas rywalizowali w Kinder Joy of moving Biegach Dzieci. Mali biegacze będą mogli wziąć udział w niezwykłym konkursie organizowanym we współpracy z partnerem Kinder Joy of moving.

Zapisy na Wirtualną 1Milę odbywają się przez stronę 1mila.pl

WM

Zobacz również:
REKLAMA
}