Ruszyły zapisy do Runner's World Super Bieg 2018!

Wielkimi krokami zbliża się trzeci sezon cyklu Runner's World Super Bieg. Miłośnicy górskiego biegania znów będą ścigać się na sprawdzonych trasach półmaratonów i biegów na 10 km na Dolnym Śląsku i w Beskidach, ale do wyboru będzie także jedna nowa ultraniespodzianka. Zapisy już otwarte!

Runner's World Super Bieg

Sześć biegów w górskich w miejscowościach z klimatem kurortu, zróżnicowane trasy biegowe poprowadzone po górskich masywach. Sportowa walka o wyniki w każdym biegu z osobna i w klasyfikacji generalnej za wszystkich biegów. Każdy start w to wyzwanie, a największe wyzwanie to ukończenie całego cyklu. Wśród biegów na pewno będą łatwiejsze i trudniejsze, na pewno czasem trzeba będzie zwolnić albo przejść do marszu, na pewno trasy będą wymagające, ale też malownicze i piękne! Trzeci sezon Runner's World Super Bieg zapowiada się ekscytująco!

Ubiegłoroczny cykl RWSB był bardzo udany - w porównaniu z pierwszą edycją, w drugiej organizatorzy zanotowali ponad 20-procentowy wzrost frekwencji. To cieszy i sprawia niesamowitą satysfakcję, zważywszy na silną konkurencję w kategorii biegów górskich i na rodzaj oferty RWSB, która dla wielu biegaczy była po prostu nowością. Idea cyklu łączącego kilka biegów na dwóch dystansach do wyboru najwyraźniej się sprawdza, trasy i sposób organizacji zawodów są chwalone - można więc z nowymi planami, nadziejami i pomysłami wejść w kolejny sezon.

Runner's World Super Bieg

Zapisy na Runner's World Super Bieg

W sezonie 2018 czeka nas kilka zmian i niespodzianek, ale generalne założenia cyklu Runner's World Super Bieg pozostają bez zmian. Biegacze będą mieć do dyspozycji sześć biegów górskich i walczyć w nich w okresie od maja do października. Poza zawodami w beskidzkiej Wiśle, wszystkie biegi zaliczane do RWSB odbędą się w malowniczej scenerii gór Dolnego Śląska. Na wszystkie biegi można już zapisywać się na oficjalnej stronie Runner's World Super Bieg.

Runner's World Super Bieg

Opłaty startowe na Runner's World Super Bieg

Opłaty startowe? Wydaje się, że nadal są relatywnie niskie - 60 złotych zapłacimy zawsze do poniedziałku poprzedzającego każdy start. Potem opłata wzrasta do 80 złotych i tyle zapłacimy również w biurze zawodów tuż przed startem. Numer startowy otrzymany podczas pierwszego startu zachowujemy na pozostałe biegi. Za wydanie nowego pobierana będzie opłata w wys. 10 złotych. Można też skorzystać ze zniżkowych pakietów: za 3 dowolne starty opłata wynosi 150 złotych, za 4 - 200 złotych, a za wszystkie 6 - 300 złotych.

Runner's World Super Bieg

Nowy bieg ultra i więcej upominków

Do klasyfikacji generalnej zaliczać się będą 4 najlepsze starty, a żeby być branym pod uwagę w "generalce" trzeba będzie mieć minimum 3 ukończone biegi. Przy rejestracji zaznaczamy dystans, na którym chcemy startować. Nowością w tym roku będzie Ultra Sowa - bieg ultra towarzyszący Półmaratonowi Kalenica w Bielawie. Góry Sowie dają imponujące możliwości do wyznaczenia takiej trasy i grzechem byłoby z takiej szansy nie skorzystać. Bieg ten planowany jest na dystansie ok. 50 km.

Runner's World Super Bieg

Za pomocą pakietów startowych RWSB 2018 tradycyjnie będzie można kompletować kolekcję przydatnych biegowych gadżetów - im więcej startów, tym więcej upominków (szczegółowe informacje dotyczące pakietów startowych znajdziecie tutaj). Czeka nas również klasyfikacja drużynowa i rodzinna. Na koniec sezonu - alpejski 4F Świeradów RUN, a przedtem półmaratony i solidne górskie "dychy" - do wyboru.

Runner's World Super Bieg

Kalendarz biegów Runner's World Super Bieg 2018

Oto pełna lista biegów, które składają się na tegoroczny cykl RWSB:

  1. III Półmaraton Górski i III Dziesiątka Górska - Polanica-Zdrój, 13 maja

  2. III Interferie RUN (21 i 10 km) - Szklarska Poręba - Świeradów-Zdrój, 10 czerwca

  3. III Półmaraton Kalenica i III Bielawska Dziesiątka + I Ultra Sowa - Bielawa, 22 lipca

  4. IV Półmaraton Wiślański i IV Dziesiątka Wiślańska - Wisła, 19 sierpnia

  5. II Półmaraton Górski i II Dziesiątka Górska - Wałbrzych, 9 września

  6. V 4F Świeradów RUN (bieg alpejski 15 km, bieg alpejski 10 km, bieg górski 2,7 km) - Świeradów, 6 października (finał)

Runner's World Super Bieg

Wstęp do górskiego ścigania

Jeśli ktoś nie może się doczekać górskiego biegania w ramach RWSB, a chciałby na przykład otworzyć sezon na asfalcie, ale z widokiem na góry, to niech rozważy zaproszenie organizatorów na VI Półmaraton Jeleniogórski, który w tym roku odbędzie się już 7 kwietnia - trasy zarówno półmaraton, jak i towarzyszącego mu biegu na 10 km poprowadzone są przez atrakcyjne widokowo części miasta i okoliczne miejscowości, z dala od centrum i ruchliwych ulic. A potem już prosto w góry!

Wszystkie biegi i wszystkie szczegóły dotyczące cyklu Runner's World Super Bieg znajdziecie na wspólnej stronie superbieg.pl.

RW

REKLAMA
}