Ruszyły zapisy na 20. PKO Poznań Maraton!

Zapisy do Poznań Maratonu 2019 oficjalnie rozpoczęte! Sprawdź, ile wynosi opłata startowa i jakie zniżki przewidziano dla uczestników jubileuszowej, dwudziestej edycji zawodów w stolicy Wielkopolski.

Ruszyły zapisy na 20. Poznań Maraton

Mimo że świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami, ekipa Poznań Maratonu nie ustaje w przygotowaniach do kolejnej edycji tych zawodów, zaliczanych do Korony Maratonów Polskich. Otwierając tydzień temu zapisy na 12. PKO Poznań Półmaraton w sposób symboliczny wysłała zaproszenie do startu w imprezach biegowych w stolicy Wielkopolski:

Teraz Organizatorzy - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - ponawiają to zaproszenie, otwierając zapisy na 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym można rozpocząć planowanie własnego kalendarza biegowego na rok 2019.

„Serdecznie zapraszam do udziału w naszych Imprezach, zarówno wiosną – 14 kwietnia, jak i jesienią – 20 października. Niezwykła atmosfera, doping kibiców oraz zapowiedź atrakcji, jakie szykujemy, niech będzie zachętą do podjęcia decyzji o starcie” – zachęca Łukasz Miadziołko, dyrektor Półmaratonu i Maratonu.

Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach, którzy są zwolnieni z opłaty startowej. Zainteresowanym przypominamy, że nadany numer startowy zależy od kolejności zgłoszenia i uiszczenia opłaty startowej. Im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższy numer startowy.

Wysokość wpisowego uzależniona jest od terminu zapisu:

  • zgłoszenia do 30 kwietnia 2019 r. – opłata 120 zł

  • zgłoszenia od 1 maja do 30 czerwca 2019 r. – opłata 140 zł

  • zgłoszenia od 1 lipca do 13 września 2019 r. – opłata 160 zł

  • zgłoszenie od 14 września do 17 października 2019 r. – opłata 200 zł

  • zgłoszenia w dniach 18 i 19 października 2019 r. – opłata 220 zł

Prawo do niższej opłaty startowej mają:

  • zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat – 50% zniżki,

  • posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania – 25% zniżki

Prawo do bezpłatnego startu mają:

  • osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu

  • osoby, które zajęły w 19.PKO Poznań Maratonie miejsca od I do III w kategoriach wiekowych

20. PKO Poznań Maraton odbędzie się 20 października 2019 roku. W oczekiwaniu na kolejną edycję zachęcamy do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących zawodów na oficjalnej stronie internetowej oraz fanpage'u na Facebooku.

Zobacz oficjalne wideo podsumowanie 19. PKO Poznań Maratonu:

PM

Zobacz również:
REKLAMA
}