Ruszyły zapisy na 7. Cracovia Półmaraton Królewski (opłaty startowe, trasa, limit miejsc)

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który planowany jest na 17 października tego roku. W biegu będzie mogło wystartować maksymalnie 5000 zawodników. W związku z dynamiczną sytuacją pandemiczną informacje dotyczące godziny i formuły wydarzenia zostaną podane w późniejszym terminie.

Ruszyły zapisy na 7. Cracovia Półmaraton Królewski (opłaty startowe, trasa, limit miejsc) ZIS Kraków
fot. ZIS Kraków

7. Cracovia Półmaraton Królewski odbędzie się pod hasłem „Na dłuższą metę”. "Chcemy w ten sposób podkreślić relacje pomiędzy nami – organizatorami a biegaczami. Pokazać, że jesteśmy ze sobą pomimo wszystko, na dobre i złe, na dłuższą metę – wciąż razem. Mamy z naszymi biegaczami dłuższe i silne, systematyczne relacje pozwalające być razem i wspierać się - piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy. - Chcemy też pokazać, że jako organizatorzy sportowego życia w mieście działamy systemowo „na dłuższą metę”, a nie jednorazowo. Organizujemy wydarzenia cykliczne dla biegaczy i mieszkańców, dbając o ich kondycje fizyczną".

Hasło „Na dłuższą metę” ma również eksponować wartości, które wiążą się z marką Cracovia Półmaratonu Królewskiego, jakimi są trwałość, niezmienność, stabilność.  Ma pokazywać powiązania i relacje – sposób, w jaki biegacze są związani z tą marką. Hasło to pojawi się na koszulkach 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Zapisy do 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zapisy internetowe do 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego przyjmowane są w serwisie Datasport od 1 lipca  do 6 października 2021 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących, oraz w Biurze Zawodów w dniach 15-16 października 2021 r. do momentu wyczerpania limitu miejsc.

Istnieje również możliwość zapisów drużynowych – przewidzianych dla grup minimum dziesięcioosobowych. Szczegółowe zasady zapisów drużynowych znajdują się tutaj.

Przed rejestracją wszyscy chętni proszeni są o zapoznanie się z regulaminem biegu. Organizatorzy zastrzegają jednak, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, która powoduje wyjątkowe okoliczności wymagające wprowadzenia szczególnych środków i rozwiązań, poszczególne zapisy w regulaminie są/będą uzależnione od aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych wskazanych na stronach www.gov.pl.

Opłaty startowe

  • 70 złotych – do 31.08.21 pakiet bez koszulki
  • 100 złotych – do 31.08.21 pakiet z koszulką
  • 100 złotych – 01.09.21-06.10.21 pakiet bez koszulki
  • 130 złotych – 01.09.21-06.10.21 pakiet z koszulką
  • 200 złotych – 15.10.21-16.10.21 w Biurze Zawodów wyłącznie gotówką, pakiet bez koszulki, do momentu wyczerpania limitu startujących

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących - 5000 zawodników (w tym 3500 osób z pakietem z koszulką). W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 17 października 2021 r. ukończą 18 lat. W biegu nie będą mogły uczestniczyć osoby, które w dniu wydarzenia:

  • mają objawy infekcji, w szczególności górnych dróg oddechowych takich jak katar, kaszel;
  • mają temperaturę ciała powyżej 37,5 C;
  • przebywają na kwarantannie lub w izolacji.,

Trasa 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Trasa będzie posiadać atesty PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS. Regulaminowy limit czasu na jej pokonanie wynosi 3 godziny. Dokładny opis trasy oraz lokalizacja mety zostaną podane na stronie cracoviapolmaraton.pl w późniejszym terminie.

CM

Zobacz również:
REKLAMA
}