Ruszyły zapisy na Biegnij Warszawo 2021!

Jak zwykle w pierwszą niedzielę października ulice stolicy po raz kolejny zapełnią się uczestnikami Biegnij Warszawo. Limit uczestników tegorocznej edycji, rozgrywanej ponownie w reżimie sanitarnym, nie został podany do wiadomości, więc warto pospieszyć się z rejestracją, aby nie przegapić swojej szansy na start. Zapisy już się rozpoczęły!

Biegnij Warszawo 2021 Biegnij Warszawo

Tradycyjnie, już od 13 lat, w pierwszą niedzielę października biegacze spotykają się na starcie Biegnij Warszawo. W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczna impreza - podobnie jak w roku ubiegłym - odbędzie się z poszanowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych. Uczestnicy wystartują więc w turach - po 500 biegaczy w każdej.  Jak co roku, uczestnicy otrzymają w pakiecie jednakowe koszulki techniczne, w których staną na starcie biegu zlokalizowanym w parku Agrykola. Start będzie odbywał się falami co 5-7 minut.

Atestowana trasa licząca 10 km będzie się składać z dwóch pętli: z al. Tomasza Hopfera biegacze ruszą Aleją Chińską w Łazienkach Królewskich, dalej wbiegną na Trakt Królewski (ul. Belwederska i Al. Ujazdowskie), by ul. Piękną, a następnie Myśliwiecką wbiec ponownie do parku Agrykola, po czym powtórzą tę urokliwą, choć wymagającą - ze względu na podbieg na ul. Belwederskiej - pętlę.

„Mamy nadzieję, że pomimo sytuacji epidemiologicznej trzymasz dobrą formę lub jak najszybciej zaczniesz przygotowania do startu w Biegnij Warszawo. W swoim treningu nie zapomnij o podbiegach!” – piszą organizatorzy zawodów do biegaczy w zaproszeniu do rejestrowania się na ten bieg.

Opłata rejestracyjna wynosi 99 złotych - jest to kwota obowiązująca do września 2021 roku, później może ulec zmianie. Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie Biegnij Warszawo.

Start zawodów w niedzielę, 3 października 2021, zaplanowano na godzinę 12:00. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}