Słuchawki Aftershokz Trekz - odsłoń uszy i biegaj bezpiecznie

Biegniesz, gdy nagle słyszysz pisk opon gwałtownie hamującego samochodu; zauważasz rowerzystę dopiero, gdy Cię mija; rodzic z dzieckiem w wózku nieoczekiwanie wyłania się na ścieżce. Brzmi znajomo? Słuchanie muzyki w trakcie treningu nie zawsze jest bezpieczne. Firma Aftershokz rozwiązuje ten problem, oferując słuchawki, które nie odcinają nas od dźwięków otoczenia.

Słuchawki Aftershokz Trekz - odsłoń uszy i biegaj bezpiecznie
fot. Aftershokz

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii przewodnictwa kostnego. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale przewodnictwo kostne wykorzystujemy codziennie, kiedy jemy, pijemy czy drapiemy się w głowę. Przypomnij sobie chrupanie, które słyszałeś, jedząc granolę na śniadanie – pochodzi ono z drgań przechodzących z kości twarzy do ucha wewnętrznego.

W przewodnictwie kostnym przekazanie dźwięku następuje z ominięciem bębenka, co firma Afteshokz wykorzystała, by zastosować konstrukcję, która nie zasłania ucha. Dzięki temu słyszysz równocześnie muzykę i otoczenie, a Twoje treningi stają się bezpieczne. 

Kwestie techniczne

Lekki tytanowy pałąk o wadze 30 g (model Trekz Air) łatwo się dopasowuje i zapewnia komfort użytkowania. Technologia PremiumPitch+ zapewnia wysoką jakość dźwięku, a dzięki przyciskowi wielofunkcyjnemu słuchawki są bardzo proste w obsłudze. Łączą się ze źródłami dźwięku za pomocą Bluetooth w wersji 4.2, a wbudowane dwa mikrofony pozwalają prowadzić rozmowy telefoniczne. Akumulator litowo-jonowy pozwala na 6 godzin ciągłej pracy; ładowanie dokonuje się przez gniazdo micro-USB. Co nie bez znaczenia, słuchawki mają certyfikat IP55, co oznacza, że są odporne na pot czy deszcz. 

Aftershokz Trekz spotkają się z uznaniem biegaczy, którzy lubią podczas treningów słuchać muzyki, zachowując jednocześnie świadomość tego, co dzieje się wokół nich.

AS

REKLAMA
}