Trasa 10. PKO Poznań Półmaratonu: Meta w hali!

Znamy trasę, jaką pokonają uczestnicy jubileuszowej edycji poznańskiego półmaratonu. Tak jak w poprzednich latach, wystartują z ulicy Grunwaldzkiej i finiszować będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale tym razem meta nie będzie się znajdować pod gołym niebem, lecz w hali!

PKO Poznań Półmaraton, półmaraton w Poznaniu, trasa półmaratonu w Poznaniu, półmaraton Poznan 2017 materiały prasowe
Na mecie zawodników przywita MEZO, który zacznie swój koncert po ukończeniu 10. PKO Poznań Półmaratonu / fot. materiały prasowe

Kolejną zmianę w stosunku do ubiegłorocznej trasy zawodnicy dostrzegą już na początku biegu, kiedy na pierwszym rozwidleniu przy Hotelu Sheraton skręcą w lewo w stronę Ronda Kaponiera, czyli w przeciwnym kierunku do przebiegu ubiegłorocznego maratonu.

Choć trasa jest nowa, dystans półmaratonu pozostaje bez zmian – w trzy godziny biegacze będą musieli pokonać 21,097 kilometrów.

Jaka jest tegoroczna trasa?

- "Trasa sprzyja biciu rekordów życiowych – obfituje w długie i szerokie proste, pozwalające w komfortowy sposób dostroić wewnętrzny tempomat do żądanego tempa. Na całej długości trasy jest tylko jeden podbieg" – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 10. PKO Poznań Półmaratonu, zachwalając przebieg trasy. 

Podbieg, o którym mówi dyrektor zawodów, wypada w okolicy ul. Hetmańskiej. Długości i stopień nachylenia poszczególnych fragmentów tego podbiegu różnią się jednak między sobą (co szczegółowo pokazuje wykres z przekrojem całej trasy).

Trasa 10. PKO Poznań Półmaratonu

Kliknij, żeby powiększyć mapę

Profil trasy półmaratonu w Poznaniu

Kliknij, żeby powiększyć profil trasy

Meta – Święty Graal każdego biegacza

Prawdziwą wisienką na torcie, jakim dla biegaczy jest trasa, będzie jej finał. W tym roku przekraczając bramę Międzynarodowych Targów Poznańskich zawodnicy zostaną skierowani do hali numer 5, by finiszować w anturażu neonowych świateł i dobrej muzyce.

Na mecie przywita ich MEZO – poznański muzyk i maratończyk, który zagra koncert tuż po tym, jak sam ukończy półmaraton. Nowoczesny wygląd oraz mocne brzmienie na mecie zapewnią uczestnikom imprezy moc wrażeń oraz niezapomniane chwile.

10. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 26 marca 2017 roku. Więcej informacji, w tym szczegółowy przebieg trasy znajduje się na stronie internetowej www.halfmarathon.poznan.pl.

informacja prasowa

Zobacz również:
REKLAMA
}