Trasa ORLEN Warsaw Marathon jest uznawana za idealną do bicia życiowych rekordów. Kierując się zasadą „nie zmienia się rzeczy dobrych”, trasa – względem zeszłego roku – pozostała bez zmian. "Uczestnicy maratonu będą mieli okazję biec najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Warszawy, m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem czy Alejami Ujazdowskimi" – mówi Sebastian Chmara, rzecznik prasowy ORLEN Warsaw Marathon.
Bieg maratoński podczas Narodowego Święta Biegania wystartuje o godzinie 9:00 spod Stadionu PGE Narodowy. Każdy zawodnik rozpocznie bieg zgodnie z wybraną podczas rejestracji strefą czasową. Limit czasu w maratonie wynosi 5 godzin i 30 minut. Meta ORLEN Warsaw Marathon oraz Miasteczko Biegaczy niezmiennie pozostają na błoniach stadionu.
Trasa zostanie przystosowana także do startu zawodników na wózkach typu handbike, którzy pokonają dystans półmaratoński i zakończą swoje zmagania w dzielnicy Ursynów, na ul. Relaksowej.
W tym roku w pakietach maratończycy znajdą czerwone koszulki techniczne ASICS wykonane w technologii Motion Dry, która ułatwia odprowadzanie potu ze skóry. Innowacyjny i delikatny materiał Cyberdry, wraz z płaskimi szwami w strategicznych obszarach oraz krojem typu raglan, zmniejsza ryzyko otarć i zapewnia maksymalny komfort podczas biegu.
W czterech dotychczasowych edycjach ORLEN Warsaw Marathon wydarzenia wzięło udział ponad 130 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz na 10 km.