Trasa i medale 13. PKO Poznań Półmaratonu ujawnione!

Na te informacje uczestnicy poznańskiego półmaratonu czekali zapewne z wielką niecierpliwością. Trasa tegorocznego biegu została już ustalona - poprowadzi, z niewielkimi zmianami, ulicami dobrze już biegaczom znanymi z poprzednich edycji. Meta tradycyjnie już na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które z okazji 100. jubileuszu swojego istnienia zostały uwiecznione na pamiątkowym medalu 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Trasa i medale 13. PKO Poznań Półmaratonu ujawnione! Poznań Maraton
fot. Poznań Maraton

„Prawie na każdym kilometrze tegorocznej trasy półmaratończycy zostawili już swój ślad  – mówi Łukasza Miadziołko, dyrektor PKO Poznań Półmaratonu. - Warto jednak pokonać 21 kilometrów w tej edycji i poznać te części Poznania, którymi zawodnicy jeszcze nie biegli".

Trasa 13. PKO Poznań Półmaratonu

Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ul. Grunwaldzką, następnie zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ul. Hetmańską dobiegając do niej uprzednio przez ul. Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego. Przed wiaduktem na ul. Hetmańskiej biegacze zbiegną w stronę Dębca, z którego dalej kolejną długą, bo prawie 4-kilometrową prostą dotrą do centrum. Następie ul. Strzelecką i Garbarami do ul. Solnej, gdzie napotkają małą zmianę. Od Solnej zamiast w Aleje Niepodległości, jak to miało miejsce wcześniej, skierują się w u. Nowowiejskiego, następnie Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety, tradycyjnie wbiegając na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich od ulicy Grunwaldzkiej.

Na trasie, mniej więcej co 5 kilometrów, będą znajdowały się wyposażone w wodę, izotonik, cukier i czekoladę punkty odżywiania i odświeżania oraz punkty medyczne. Ponadto każdy uczestnik półmaratonu na trasie będzie mógł liczyć na pomoc wolontariuszy i pacemakerów, którzy podobnie jak w latach ubiegłych poprowadzą bieg na czasy: 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:05, 2:10 (na wynik 1:45 biegaczy poprowadzi znany raper Jacek "Mezo" Mejer). Nie zabraknie też  zagrzewających do walki poznańskich kibiców oraz zespołów muzycznych.

Organizatorzy informują, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się pod koniec września i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 13. PKO Poznań Półmaratonu. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany.

Dla fanów biegów wirtualnych przygotowano równie taką formułę biegu. Każdy sam będzie mógł wybrać miejsce, dzień i godzinę swojego startu - ważne tylko, by start nastąpił w terminie od 11 do 17 października na dystansie 21,097 km.

Trasa i medale 13. PKO Poznań Półmaratonu ujawnione! Poznań Maraton
fot. Poznań Maraton

Medal i koszulka 13. PKO Poznań Półmaratonu

Po dwóch latach przerwy startujący w poznańskim półmaratonie będą mogli znowu poczuć na piersi ciężar medalu. Srebrny krążek przypomni biegaczom, że w miejscu, w którym ukończyli bieg, 100 lat temu rozpoczęła się trwająca do dziś historia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Medal będzie komponował się z tegoroczną koszulką, bo na awersie pojawi się motyw graficzny nawiązujący do poznańskich ulic. Ten sam element odnajdziemy także na medalowej szarfie. Rewers ozdobi iglica – symbol i najbardziej charakterystyczny budynek Międzynarodowych Targów Poznańskich.

"Cieszę się, że swoje miejsce w tej wielkiej stuletniej tradycji zajmują poznańskie imprezy biegowe: maraton i półmaraton – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu. – Organizujemy start i metę na Targach dopiero od 9 lat, ale mogę powiedzieć, że zadomowiliśmy się tu na dobre. W jubileuszowym roku Międzynarodowych Targów Poznańskich nie mogło zabraknąć na naszym medalu".

"W stuletniej historii Międzynarodowych Targów Poznańskich sport odgrywał bardzo ważną rolę. To tu w ramach Powszechnej Wystawy Krajowej zrealizowana została pierwsza w Polsce transmisja radiowa meczu piłki nożnej. Tu odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego, nocny maraton spinningu czy Mistrzostwa Świata Stihl Timbersports Series – wymienia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Bardzo się cieszę, że PKO Poznań Półmaraton na stałe zagościł w programie Poznań Sport Expo. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i mam nadzieję, że na trasie padnie niejedna życiówka".

Uczestnicy wystartują w niedzielę 17 października. Zapisy do udziału w imprezie potrwają do 16 października lub do wypełnienia limitu miejsc tj. 5 500. Obecnie na liście startowej znajduje się ponad 4500 zawodników.

13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Sponsorem Tytularnym jest PKO Bank Polski. Więcej informacji na stronie halfmarathon.poznan.pl

PP

Zobacz również:
REKLAMA
}