Trenażer rowerowy, czyli jak zimą jeździć na rowerze w domu

Trenażer rowerowy pozwala utrzymać kondycję i formę bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki niemu możemy trenować na rowerze we własnych czterech ścianach, poprawiając m.in. wytrzymałość, a także wzmacniając układ sercowo-naczyniowy. Duży wybór produktów, dostępnych w szerokim zakresie cen, pozwala na wybór trenażera dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Trenażer rowerowy, czyli jak zimą jeździć na rowerze w domu centrumrowerowe.pl
fot. centrumrowerowe.pl

Co to jest trenażer rowerowy?

Trenażer umożliwia korzystanie z własnego jednośladu podczas treningu w domu, gdy warunki pogodowe nie pozwalają na jazdę na świeżym powietrzu. Po zainstalowaniu roweru symuluje on naturalne wrażenia z przejażdżki. W najbardziej zaawansowanych modelach możliwe jest to dzięki mechanizmowi oporowemu, który wymusza na nogach pracę podobną do tej, jaką wykonujemy podczas jazdy na zewnątrz. To, czy i jak generowany jest opór, zależy od rodzaju urządzenia.

Rodzaje trenażerów rowerowych

Istnieje kilka rodzajów trenażerów. Pierwszym są trenażery rolkowe. To najprostsze i najtańsze modele. Doskonale sprawdzą się początkującym kolarzom, którzy chcieliby spróbować tej formy treningu, ale nie chcą zbyt dużo inwestować.

Kolejne to trenażery magnetyczne oraz hydrauliczne, czyli te, które stawiają opór za pośrednictwem odpowiednio magnesów lub elementu zanurzonego w cieczy (najczęściej jest nią olej). Gwarantują one cichą pracę oraz dobre odwzorowanie wrażeń z jazdy.

Więcej informacji na stronie centrumrowerowe.pl

CR

REKLAMA
}