Trenuj z ASICS w Krakowie przez cały rok!

Prawdziwi entuzjaści biegania nie potrzebują zewnętrznej motywacji, aby uprawiać swoją ukochaną dyscyplinę sportu. Ale zajęcia pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów, które przekładają się na jeszcze lepsze wyniki, mogą być dla każdego źródłem dodatkowej satysfakcji. Dlatego krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej, marka ASICS i Sklep Biegacza zapraszają na otwarte, całoroczne treningi, pozwalające przygotować się do kluczowych zawodów, które odbędą się w Krakowie w 2022 roku.

Trenuj z ASICS w Krakowie przez cały rok! ASICS
fot. ASICS

Organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie treningi biegowe są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich dorosłych, niezależnie od stopnia zaawansowania. Odbywać się będą co sobotę na Błoniach Krakowskich o godzinie 10:00 (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca są zaplanowane tzw. treningi wyjazdowe, między innymi w Puszczy Niepołomickiej i Lasku Wolskim.

O prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy Grzegorzem Sudołem na czele. Zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, rozpoczną się już 5 lutego i potrwają niemal do końca roku.  Dodatkowo w lutym i marcu są przewidziane treningi halowe. Szczegółowy harmonogram zajęć na cały rok zostanie opublikowany na stronie i na profilach społecznościowych ZIS już w przyszłym tygodniu.

Celem inicjatywy jest stworzenie zaangażowanej grupy biegowej, która wspólnie będzie inspirować się przed najważniejszymi tegorocznymi biegami, między innymi 19. Cracovia Maratonem, 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim i 15. Biegiem Trzech Kopców.

"ASICS jest jedyną marką na świecie, która w swojej filozofii „w zdrowym ciele, zdrowy duch” na równi stawia doświadczenia fizyczne i mentalne płynące z uprawiania sportu. Jako partner techniczny chcemy dotrzeć do biegaczy zarówno tych zaawansowanych, jak i amatorów. Właśnie dlatego treningi będą dostosowane do indywidualnych możliwości. Konsekwentnie motywujemy do podnoszenia sobie poprzeczki oraz poprawiania własnych osiągnięć. Wierzymy, że aktywność fizyczna poprawia nasze zdrowie psychiczne i sprawia, że nasz umysł funkcjonuje lepiej. Z entuzjazmem oczekujemy nowego sezonu biegowego" – mówi Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Trenuj z ASICS w Krakowie przez cały rok! ASICS
fot. ASICS

"Jako organizatorzy krakowskich wydarzeń wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej - Cracovia Maraton, Biegu Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonu Królewskiego - od lat organizujemy także specjalne treningi przygotowujące do udziału w tych tradycyjnych i popularnych imprezach. W ubiegłym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę sportową o zróżnicowane i cykliczne zajęcia dla dużych i małych miłośników aktywności fizycznej, w tym dla wszystkich dorosłych biegaczy, bez względu na poziom zaawansowania" – wyjaśnia Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

"Cieszymy się, że wspólnie z naszym sprawdzonym partnerem – marką ASICS, w tym roku ponownie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, zapraszając ich do wyjątkowej społeczności. Liczymy na wzajemną inspirację, motywację i dzielenie się doświadczeniem w duchu prawdziwie sportowej atmosfery" - dodaje Krzysztof Kowal.

Treningi będą odbywać się w każdą sobotę – z wyjątkiem dni świątecznych – od 5 lutego do 17 grudnia. Będą mieć charakter zajęć biegowych i ogólnorozwojowych. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

ASICS został partnerem technicznym inicjatywy. Biegacze będą mogli na bieżąco testować produkty marki, a także brać czynny udział w dedykowanych spotkaniach z jej ambasadorami.

AF

REKLAMA
}