[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Trwają zapisy do biegu Runbertów dla Niepodległej

Trwają zapisy do 6. Biegu Rembertowa "Runbertów". Ze względu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, edycja ta będzie wyjątkowa i nosi specjalną nazwę "Runbertów dla Niepodległej". Tradycyjnie start i meta zawodów znajdować się będą na terenie Akademii Sztuki Wojennej.

Runbertów 2018 - Bieg dla Niepodległej - plakat

„Bieg jest związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a także wiąże się z historią Rembertowa i tą uczelnią wojskową. Będzie się wyróżniać elementami, które do tego nawiązują. W strefie startu/mety obecne będą grupy rekonstrukcyjne w kostiumach z okresu odzyskania niepodległości. Wyjątkowy będzie medal, jego projekt został zmieniony w stosunku do lat ubiegłych, żeby nadać mu wyjątkowy, rocznicowy charakter. Startujący otrzymają koszulki startowe białe i czerwone, zachęcamy do stworzenia na starcie symbolicznej flagi narodowej. A to nie koniec niespodzianek. Kolejne tajemnice będziemy zdradzać, im bliżej dnia zawodów” – dodaje Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

„Nasza trasa jest szybka i dobra do osiągania rekordów życiowych. Będzie przebiegać po ulicach sąsiadujących z uczelnią. Z kampusu wybiegamy przez charakterystyczną bramę główną, następnie biegniemy al. Antoniego Chruściela „Montera”, czyli główną ulicą w Rembertowie. Potem skręcamy w osiedla domków jednorodzinnych. Na zakończenie wracamy na rondo przy al. Chruściela i wbiegamy na teren uczelni” - mówi organizator.

REKLAMA

„To też dobra okazja, by sprawdzić się przed Biegiem Niepodległości. Dodatkowo niewiele jest biegów na 5 km w Warszawie posiadających atest PZLA. To także wydarzenie dla tych, którzy nie lubią licznie obsadzonych biegów, a preferują mniejsze, bardziej kameralne imprezy. Jednocześnie jest okazją do wspólnego, aktywnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego w tegorocznej edycji nazwa biegu to Runbertów dla Niepodległej” - wyjaśnia Rafała Jachimiak.

Miejsce rozgrywania zawodów sprawia, że nie zabraknie nawiązań do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Historia warszawskiego Rembertowa wiąże się bezpośrednio z Józefem Piłsudskim. Jednym z najbardziej znanych miejsc na mapie dzielnicy jest wspomniana już Akademia Sztuki Wojennej, na terenie której Marszałek wielokrotnie przebywał i prowadził działania wojskowe. Przed bramą główną Akademii, w miejscu obecnego ronda, od 10 listopada 1935 znajdował się pomnik z popiersiem Marszałka Piłsudskiego, który został zniszczony przez Niemców w czasie II wojny światowej. To właśnie na terenie kampusu znajdować się będzie miasteczko biegowe, start i meta.

6. Bieg Rembertowa „Runbertów dla Niepodległej” odbędzie w sobotę, 13 października. Start i metę umiejscowiono na terenie Akademii Sztuki Wojennej na Placu Apelowym przy al. gen. A. Chruściela „Montera” 103. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12.15. Pięćdziesiąt pięć minut wcześniej, czyli o 11:20 w biegu Mini Runbertów wystartują dzieci (roczniki 2006 i młodsi).

Dla uczestników przewidziano puchary w klasyfikacji kobiet i mężczyzn open, kobiet i mężczyzn mieszkańców Rembertowa, klasyfikacji drużynowej, a także klasyfikacji studentów i pracowników Akademii Sztuki Wojennej. Studentom zostanie też wręczony Puchar Prezesa AZS Warszawa w klasyfikacji Akademicki Puchar Warszawy w biegach ulicznych.

Do 10 października opłata za udział w biegu głównym wynosi 30 zł i 10 zł w biegu dla dzieci. Limit uczestników określono na 700 osób (w tym 200 w Mini Runbertów).

Zapisy:

RB

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij