Trwają zapisy na 20. PKO Poznań Maraton

Już blisko 2 tysiące zawodników zarejestrowało się na 20. PKO Poznań Maraton. Mimo, że wydarzenie zaplanowane jest dopiero na 20 października, już dziś wzbudza wśród biegaczy ogromne zainteresowanie. Jak zapowiadają organizatory, jubileuszowa edycja będzie mieć wyjątkową oprawę, godną wielkiego biegowego święta.

Trwają zapisy na 20. Poznań Maraton
fot. Adam Ciereszko

Trwają już rozmowy dotyczące kluczowego elementu zawodów - trasy tegorocznego maratonu, która w tym roku ma być dla biegaczy wielką niespodzianką. 20. urodziny Poznań Maratonu dla wszystkich uczestników mają być niezapomnianym i pełnym wrażeń wydarzeniem sportowym. Dlatego do 5 marca każdy mógł przesyłać organizatorom własną propozycję swojej wymarzonej trasy. Jaki ostatecznie będzie miała kształt, dowiemy się już niebawem.

20-letnia tradycja biegowa w Poznaniu

W ciągu dwóch dekad na linii startu poznańskiego maratonu stanęło ponad 70 tysięcy biegaczy reprezentujących 60 państw z całego świata. Co roku liczba biegaczy, którzy chcą pokonać królewski dystans w stolicy Wielkopolski oscyluje w granicach 5-6 tysięcy zawodników. 

Od 2010 roku Poznań Maraton nosi imię Macieja Frankiewicza, zmarłego zastępcy prezydenta miasta Poznania, pomysłodawcy i uczestnika dziewięciu edycji biegu. Start we wszystkich 19 dotychczasowych maratonach ma na swoim koncie 64 biegaczy.

Zapisy na 20. edycję imprezy ruszyły już w grudniu. Obecnie na liście startowej znajduje się już 1845 biegaczy. Limit wszystkich uczestników to 6 tysięcy osób.

Zapisz się teraz, by zapłacić mniej

Do 30 kwietnia można skorzystać z niższej opłaty startowej w wysokości 120 złotych. Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty startowej.

20. PKO Poznań Maraton odbędzie się 20 października 2019 roku. W oczekiwaniu na jubileuszową edycję zachęcamy do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących imprezy na oficjalnej stronie marathon.poznan.pl oraz fanpage'u facebook.com/PoznanMaraton.

PM

REKLAMA
}