Trwają zapisy na pierwszą 1Milę w Poznaniu!

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1Mili! To wyjątkowa impreza biegowa w całości rozgrywana na stadionie, podczas której każdy biegacz może poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. "Odkryj z nami magię biegania po bieżni!" - zachęca ambasador zawodów Marcin Lewandowski.

Trwają zapisy na pierwszą 1Milę w Poznaniu!
Ambasadorami zawodów 1Mila są czołowi polscy lekkoatleci Joanna Jóźwik (na zdjęciu) oraz Marcin Lewandowski

1Mila wreszcie w Poznaniu! 29 września 2019 na stadionie POSiR Golęcin odbędą się
I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400 m, a najmłodsi biegacze w Kinder+Sport Biegach Dzieci.

REKLAMA

"To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której każdy może się poczuć się zawodowiec! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi  Marcin Lewandowski, aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 1500m, rekordzista Polski na dystansie 1 mili i ambasador 1Mili. - Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego!"

"Po dwóch latach organizacji imprezy w Warszawie, wreszcie spełniamy marzenie o Poznaniu! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1Mili. – Widzimy wyraźnie, że wraca moda na lekkoatletykę, a my chcemy tę lekką „odczarować”. Pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich, nie tylko dla prosów. Z dystansem 1 mili (1609m) może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacze. Z biegania trzeba mieć radochę! A w tym roku będzie jej na naszym biegu jeszcze więcej, bo wystartowaliśmy z dodatkową konkurencją - sztafetą 4x400 m.
To świetna okazja, żeby pościgać się w gronie biegowych znajomych. A emocje na sztafetach są zawsze co najmniej 4x większe!"

Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Kinder+Sport Biegi Dzieci, które stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, rozgrywane będą na dystansach 100 m, 400 m i 800 m. Biegi będą bezpłatne. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1Milę, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną!

Na biegi w ramach 1Mili można się zapisywać przez stronę 1mila.pl/poznan. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września lub do wyczerpania limitów.

1Mila to wyjątkowa impreza biegowa, rozgrywana na stadionie na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza ma dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Więcej informacji na oficjalnej stronie 1mila.pl/poznanfanpage'u imprezy oraz profilu na Instagramie.

MP

Zobacz również:
Długie wybiegania to fundament, na którym zbudujesz formę na każde zawody - takie jednostki treningowe powinny znaleźć się w planach przygotowań do startów każdego długodystansowca. Jak wyglądają takie treningi? Jaki dystans trzeba biegać? Jak szybkie powinno być tempo? Jak często należy tak trenować? Oto odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące długich wybiegań, które zadają nam początkujący biegacze.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA