Trwają zapisy na pierwszą 1Milę w Poznaniu!

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1Mili! To wyjątkowa impreza biegowa w całości rozgrywana na stadionie, podczas której każdy biegacz może poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. "Odkryj z nami magię biegania po bieżni!" - zachęca ambasador zawodów Marcin Lewandowski.

Trwają zapisy na pierwszą 1Milę w Poznaniu!
Ambasadorami zawodów 1Mila są czołowi polscy lekkoatleci Joanna Jóźwik (na zdjęciu) oraz Marcin Lewandowski

1Mila wreszcie w Poznaniu! 29 września 2019 na stadionie POSiR Golęcin odbędą się
I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400 m, a najmłodsi biegacze w Kinder+Sport Biegach Dzieci.

"To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której każdy może się poczuć się zawodowiec! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi  Marcin Lewandowski, aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 1500m, rekordzista Polski na dystansie 1 mili i ambasador 1Mili. - Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego!"

"Po dwóch latach organizacji imprezy w Warszawie, wreszcie spełniamy marzenie o Poznaniu! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1Mili. – Widzimy wyraźnie, że wraca moda na lekkoatletykę, a my chcemy tę lekką „odczarować”. Pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich, nie tylko dla prosów. Z dystansem 1 mili (1609m) może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacze. Z biegania trzeba mieć radochę! A w tym roku będzie jej na naszym biegu jeszcze więcej, bo wystartowaliśmy z dodatkową konkurencją - sztafetą 4x400 m.
To świetna okazja, żeby pościgać się w gronie biegowych znajomych. A emocje na sztafetach są zawsze co najmniej 4x większe!"

Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Kinder+Sport Biegi Dzieci, które stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, rozgrywane będą na dystansach 100 m, 400 m i 800 m. Biegi będą bezpłatne. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1Milę, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną!

Na biegi w ramach 1Mili można się zapisywać przez stronę 1mila.pl/poznan. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 września lub do wyczerpania limitów.

1Mila to wyjątkowa impreza biegowa, rozgrywana na stadionie na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują wyłącznie amatorzy. W tym roku impreza ma dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Więcej informacji na oficjalnej stronie 1mila.pl/poznanfanpage'u imprezy oraz profilu na Instagramie.

MP

Zobacz również:
REKLAMA
}