Usain Bolt: Wielkość to bycie sobą i dominacja przez lata

Usain Bolt, rekordzista świata w sprincie, w wywiadzie wideo dla firmy Puma podzielił się swoimi refleksjami na temat motywacji do zostania największym sprinterem wszech czasów. W ramach kampanii „Only See Great” Puma odkrywa ścieżki kariery swoich ambasadorów, którzy dzielą się własnymi doświadczeniami dotyczącymi drogi do osiągania wielkości, pokonywania przeciwności oraz ufania instynktowi.

Usain Bolt: Wielkość to bycie sobą i dominacja przez lata Puma
fot. Puma

W specjalnym wywiadzie wideo najszybszy sprinter świata Usain Bolt, ośmiokrotny mistrz olimpijski z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro oraz jedenastokrotny mistrz świata w sprincie na 100 i 200 metrów i w sztafecie 4 x 100 metrów, opowiada o swoich niezwykłych występach lekkoatletycznych, począwszy od pierwszych sukcesów i niepowodzeń, aż do momentu stania się żywą legendą.

„Jako junior miałem ogromny talent, ale wchodząc na poziom seniorski, byłem jeszcze w pewnym sensie młody i naiwny. Czułem, że nie muszę ciężko pracować, aby konkurować na wysokim poziomie” - powiedział sportowiec.

„Mój słaby występ na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku w Atenach skłonił mnie do refleksji. Powiedziałem sobie wtedy: jeśli chcesz być najlepszy i chcesz zdobyć złoty medal, musisz być bardziej oddany, musisz pracować ciężej” – dodaje Bolt, który w czasie swojej kariery zdobył wiele tytułów i medali, przy okazji wielokrotnie bijąc sprinterskie rekordy świata. Do niego właśnie wciąż należą rekordy świata w sprintach na 100 metrów (9,58 s) i 200 metrów (19,19 s), ustanowione w 2009 roku w Berlinie.

Zobacz, jak Usain Bolt ustanowił rekord świata na 100 metrów:

„Moja sportowa dominacja przez te wszystkie lata jest bardzo ważna dla spuścizny, którą zbudowałem. Każdy może wygrać jedną olimpiadę, ale wygrać trzy z rzędu to niemały wyczyn. Starałem się utrzymywać motywację oraz koncentrację, aby dominować, trenować i pracować na najwyższym poziomie” - podkreśla Jamajczyk.

Usain Bolt który zakończył lekkoatletyczną karierę po mistrzostwach świata w Londynie w 2017 roku, przyznaje, że żałuje braku występu podczas igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio. „Kiedy oglądałem olimpiadę, naprawdę za nią zatęskniłem, zwłaszcza oglądając sprint na 100 metrów mężczyzn. Brak udziału Jamajczyka w finale sprawił, że chciałem tam być. Należy jednak wspomnieć, że po raz kolejny reprezentantki Jamajki spisały się znakomicie” - mówi Bolt.

Odnosząc się do zainicjowanej przez PUMA kampanii „Only See Great”, najszybszy człowiek świata podkreśla, że „wielkość to po prostu bycie sobą i dominowanie na wysokim poziomie przez lata, a także robienie rzeczy, których nikt wcześniej nie zrobił”.

Pomysł na kampanię PUMA „Only See Great” został zainspirowany przez ikonę kultury, przedsiębiorcę i filantropa Shawna "Jay-Z" Cartera, który powiedział: “I only see great. I don’t see good. I don’t see compromise. We should always strive to make something great, something that will last”. (Widzę tylko perfekcję. Neguję przeciętność. Powinniśmy zawsze dążyć do stworzenia czegoś wielkiego, czegoś, co przetrwa).

Obejrzyj pełną wersję wywiadu z Usainem Boltem:

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}